Jelly Bean wyprzedza ICS – najnowszy raport Google

Newsy

Android-army1 Google uaktualnił kolejny raz dane dotyczące fragmentacji Androida. W najnowszym raporcie nie zmienił się lider – wciąż jest to Gingerbread z procentowym udziałem na poziomie 38,5% (spadek o 1,3 p.p.). Zmiana nastąpiła natomiast na dwóch niższych stopniach podium – pozycjami zamieniły się Jelly Bean (28,4 %, wzrost o 3,4 p.p. ) i Ice Cream Sandwich (27,5%, spadek o 1,8 p.p.). Udział pozostałych wersji Androida jest marginalny. androidraportmajQ1   Jedno jest pewne – na kolejne raporty dość mocno wpłynie najbliższa konferencja Google. Jeśli w jej trakcie zostanie zaprezentowany Android 4.3, który wciąż będzie nosił nazwę Jelly Bean, to należy się spodziewać dalszego pochodu  tej wersji systemu w górę i ataku na pozycję lidera. Jeśli natomiast będzie to Key Lime Pie, wtedy Gingerbread może jeszcze w kilku kolejnych raportach utrzymać się na czele.

Należy jeszcze zaznaczyć, że od pewnego czasu Google zdobywa dane na ten temat na podstawie odwiedzin w Sklepie Google, stąd też nie wszystkie urządzenia są uwzględnione w tym zestawieniu.

Nie przegap
Najlepsze aplikacje z AppGallery – gry i programy, które warto pobrać
huawei appgallery sklep play zastepstwo
AppGallery to jeden z największych sklepów z programami i grami na Androida. Stanowi on część Huawei Mobile Services i już pokrótce przybliżyliśmy Wam, jak tak naprawdę on działa oraz co oferuje. Tymczasem sprawdźmy, co konkretnie skrywa to miejsce. O ile sam sklep prowadzi rankingi tytułów, które cieszą się największym zainteresowaniem, to postanowiłem wybrać dla Was […]
źródło: cnet.com 


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x