Qualcomm potwierdza swoją dominację świetnymi wynikami finansowymi

Newsy

qualcomm-620x413

Nie trzeba być specjalistą do spraw rynku urządzeń mobilnych by dostrzec, że przytłaczająca większość smartfonów zaprezentowanych w ostatnim czasie została wyposażona w układy Snapdragon, produkowane przez firmę Qualcomm. W zasadzie nie ma ona szczególnej konkurencji w najwyższym segmencie, a przy tym bardzo dobrze radzi sobie też w średniej klasie urządzeń, nie może więc dziwić fakt, że prosperuje ona świetnie.

Nie przegap
Nie pozwól, by cię inwigilowano – zainwestuj w VPN!
polacy internet
Żyjemy w czasach, w których słowa „prywatność” i „internet” niekoniecznie idą w parze. W Sieci jesteśmy obserwowani cały czas, co oczywiście nie oznacza, że musimy się na to godzić. Są bowiem rozwiązania, które pozwalają ukryć swoją prawdziwą tożsamość w internecie i tym samym utrudnić osobom trzecim podglądanie naszych zachowań. Niewiele osób wie, że kilka lat temu […]

Dobrą kondycję firmy potwierdzają ostatnie wyniki finansowe, według których Qualcomm w drugim kwartale 2013 zaliczył 24-procentowy wzrost względem poprzedniego roku, a przy przychodzie 6,12 miliarda dolarów jego zysk wyniósł ponad 2,07 mld dolarów.

Układy Snapdragon napędzają wszystkie z najnowszych flagowców największych producentów, w tym Sony Xperia Z, HTC One, czy też Samsung Galaxy S4, możemy się więc spodziewać, że w ciągu najbliższych miesięcy zyski firmy będą wciąż sukcesywnie wzrastać.

 

źródło: engadget.com


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x