Dzisiejszy dzień niewątpliwie może należeć do Nokii. Niekoniecznie celowo, bo nie wszystkie informacje zostały ujawnione oficjalnie, ale Finowie niewątpliwie będą mieli czym się niedługo pochwalić. Przede wszystkim lada moment oficjalnie poznamy model „X„, który musi zerwać złą passę tej nazwy. Seria oznaczana tą literą kojarzy się wyłącznie z pierwszymi modelami z Androidem, które zostały zaprezentowane pod fińską marką. Było to za czasów rządu Microsoftu, a same urządzenia były – lekko mówiąc – fatalne.

Jednak HMD doskonale wie, jak przywracać stare marki do życia. Potwierdza to niesamowicie ciepłe i huczne przyjęcie 3310 i 8110. Tym razem przyszła pora na Nokię X6, którą wcześniej nazywaliśmy po prostu Nokią X. Do Sieci trafiły zdjęcia tego urządzenia, a lada moment ma odbyć się oficjalna premiera. Dlatego bez przedłużania, poznajcie najnowszą propozycję HMD Global:

Tak, tak, jest notch, czyli wycięcie w wyświetlaczu. Tył niewątpliwie nawiązuje do „zwykłej” Nokii 6, która została w tym roku odświeżona, ale pojawił się podwójny aparat. Właśnie ekran i dwie matryce najprawdopodobniej będą największymi zmianami Nokii X6 względem 6. Mimo wszystko to nie koniec niespodzianek od Finów. Na Weibo pojawił się bardzo interesujący post od Nokii, który stanowi zaproszenie na konferencję, ale z następującą grafiką:

nokia n8 zaproszenie hmd

Poznajecie ten model? To oczywiście jeden z najlepszych smartfonów Nokii w historii, czyli N8, który do dzisiaj potrafi zaskoczyć swoimi możliwościami fotograficznymi.

Zobacz też: Na Xiaomi Mi 7 musimy dłużej poczekać – są problemy

W takim razie szykuje się powrót modeli N-series, co jest świetną wiadomością marketingową, ale jak Nokia rozwiąże to technologicznie? Czy będą to specjalne smartfony? Czy też kolejne propozycje, które na tle konkurencji nieszczególnie będą się wyróżniać? Pytań jest wiele, ale odpowiedzi na nie powinniśmy poznać maksymalnie do 16 maja. Wtedy też prawdopodobnie globalnie zostanie zaprezentowana Nokia X6, podczas gdy lada moment ujawniona zostanie w Chinach.

 

źródło: GSMArena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.