Galaxy Mega 5.8 oraz 6.3 to przerośnięte smartfony od Samsunga

Newsy

Już od jakiegoś czasu w Sieci krążyły plotki na temat nadchodzących urządzeń Samsunga. Dziś koreański producent postanowił oficjalnie przedstawić swoje nowości, czyli dwa ogromne smartfony z nowej linii Mega. Oba urządzenia posiadają przyzwoitą specyfikację, lecz przy tym nie wyróżniają się szczególnie niczym, jeżeli nie liczyć rozmiarów.

Nie przegap
Nie pozwól, by cię inwigilowano – zainwestuj w VPN!
polacy internet
Żyjemy w czasach, w których słowa „prywatność” i „internet” niekoniecznie idą w parze. W Sieci jesteśmy obserwowani cały czas, co oczywiście nie oznacza, że musimy się na to godzić. Są bowiem rozwiązania, które pozwalają ukryć swoją prawdziwą tożsamość w internecie i tym samym utrudnić osobom trzecim podglądanie naszych zachowań. Niewiele osób wie, że kilka lat temu […]

Mniejszy z nich, czyli Galaxy Mega 5.8, posiada ekran LCD o przekątnej 5,8″ i rozdzielczości qHD (960×540), co przy tak dużej przekątnej skutkuje przeciętnym zagęszczeniem pikseli (189 PPI). Poza tym znajdziemy dwurdzeniowy procesor o taktowaniu 1,4 GHz, a także aparat 8 MPx oraz 8 GB wbudowanej pamięci.

Bardziej mega jest drugi z nowych modeli, czyli Galaxy Mega 6.3, z wyświetlaczem LCD o przekątnej 6,3″ i rozdzielczości HD, czyli zapewne 720p (1280×720), choć producent nie sprecyzował tego w oficjalnym komunikacie. Raczej nie mamy tu do czynienia z wyświetlaczem FullHD, gdyż sądzimy, że wówczas Samsung pochwaliłby się tym elementem specyfikacji. Wewnątrz znajdziemy dwurdzeniowy procesor o taktowaniu 1,7 GHz, 8 GB lub 16 GB wbudowanej pamięci, wsparcie dla LTE i dużą baterię 3200 mAh.

Obydwa nowe smartfony Samsunga pracują pod kontrolą Androida 4.2 Jelly Bean z najnowszą wersją nakładki TouchWiz. Wprowadzenie tych ogromnych urządzeń do sprzedaży jest zapewne odpowiedzią na rosnące zapotrzebowanie na wielkie smartfony, choć wyjątkowo trudno jest nam wyobrazić sobie rozmowę telefoniczną z sześciocalowym ekranem przy uchu.

 

źródło: engadget.com


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x