Porządki w Google Play – 60 000 śmieciowych aplikacji usuniętych

Newsy

Polityka kontroli jakości gier i aplikacji w Google Play, porównując do App Store czy Windows Marketplace do tej pory była na drastycznie niskim poziomie, na co wielu użytkowników narzekało. Koncern chwalił się kolejnymi, dużymi liczbami dotyczącymi ilości tytułów znajdujących się w ich sklepie, jednakże każdy, kto choć trochę interesował się tematem wiedział, że bardzo wiele tytułów to tzw. śmiecie. Nie można zapomnieć o wielu doniesieniach, kiedy aplikacje w witrynie Play funkcjonowały nielegalnie wyłudzając od użytkowników dane lub pieniądze.

Nie przegap
Gry na HMS – jak wyglądają możliwości AppGallery i innych sklepów?
gry hms huawei call of duty pubg fortnite apex legends mobile
Kontynuujemy przygodę z Huawei Mobile Services. Jest to niejako nasza misja, w której chcemy pokazać, jak wygląda życie bez Usług Google. W ostatnim artykule dotyczącym aplikacji bankowych słusznie zauważyliście w komentarzach, że widać zmiany oraz rosnące zainteresowanie AppGallery. W takim razie w kolejnym kroku pojawiają się gracze. Czy gry w sklepie Huawei są godne uwagi? […]

Wygląda na to, że Google postanowiło coś w końcu z tym zrobić. Portal TechCrunch donosi, że w samym lutym ze sklepu zniknęło 60 tysięcy śmieciowych pozycji. W skali około 700 tysięcy tytułów dostępnych do tej pory nie jest to zbyt wiele (patrząc na skalę zjawiska), jednakże pozostaje się cieszyć ze zmian.

Najpierw nowy design, później rozszerzenie oferty. Co sądzicie o tych diametralnych zmianach w Google Play?

źródło: phandroid.com


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x