google allo koniec wsparcia

Google wstrzymuje rozwój kolejnego projektu – czy oni robią nam to na złość?

Łukasz Pająk Łukasz Pająk Newsy

Google prowadzi od groma projektów i często lubi się nimi chwalić na całym świecie. Pomijam już to, co tworzy i rozwija cały Alphabet – skupmy się na firmie córce. Android niewątpliwie był jednym z tych projektów, który należał do najbardziej ryzykownych, jak i kosztownych. Jednak to wszystkie się opłaciło i dzisiaj firma niewątpliwie może być z siebie dumna. Czy pamiętacie inne, równie atrakcyjne „strzały w dziesiątkę”? Sama wyszukiwarka, Chrome i… tyle? Mimo wszystko trzeba oddać Google, że próbuje, ale… brakuje samozaparcia.

Dzisiaj Amerykanie oficjalnie ogłosili, że wstrzymują rozwój komunikatora Allo. Duo wciąż pozostaje usprawniane, a oba produkty zostały jednocześnie zaprezentowane. Są to jedne z pierwszych programów, które pokazywały możliwości asystenta Google i poniekąd wyparły usługi Hangouts. Allo jest dedykowane rozmowom tekstowym, a Duo wideokonferencjom. Dlaczego mamy przestać pisać? Odpowiedź jest bardzo prosta – firma chce się skupić na… kolejnym komunikatorze, czyli Chat. Ma on stanowić idealnego konkurenta dla iMessage – synchronizacja międzyplatformowa, a całość oparta o RCS, więc usługi operatorów.

Zobacz też: Gdyby tak dzisiaj pojawiły się smartfony z serii XpressMusic, Xperia Play i innych…

Allo to nie pierwszy projekt, który na początku był przerywany, aby ostatecznie umrzeć śmiercią naturalną. To samo spotkało chociażby modułowe smartfony Ara, Google Glass czy też Soli. Temu ostatniemu bardzo kibicowałem – sterowanie gestami w powietrzu? To byłoby coś…

źródło: The Verge

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy