Wiadomości na Androida

Androidowe iMessage zmierza na komputery

Newsy

Google chce mieć swojego iMessage – to wiemy od dawna. Zaskakujące jest, co można odkryć w kodzie różnych aplikacji. Jakiś czas temu pasjonaci z XDA znaleźli w plikach aplikacji Android Messages (Wiadomości na Androida) poszlakę wskazującą, że trwają prace nad komputerową wersją znanej aplikacji. Co prawda znaleziony kod wskazywał jedynie na kompatybilność ze wszystkimi liczącymi się przeglądarkami na komputerach, ale od tego czasu wiele się zmieniło.

Wygląda na to, że całość została jeszcze bardziej rozbudowana, a nawet jest już prawie gotowa, bo XDA odkryło, że łączenie kont Google już działa. Kiedy nowe funkcje aplikacji zostaną oficjalnie ogłoszone, to będzie możliwe połączenie smartfona z komputerem za pomocą kodu QR. Niestety na początku SMS-y najprawdopodobniej nie będą wpadać do osobnej aplikacji komputerowej, a będą dostępne w przeglądarce internetowej. Wspomniana strona powinna być dostępna pod adresem messages.android.com, gdzie także będzie można znaleźć kod QR do połączenia obu urządzeń.

Nie przegap
Nie pozwól, by cię inwigilowano – zainwestuj w VPN!
polacy internet
Żyjemy w czasach, w których słowa „prywatność” i „internet” niekoniecznie idą w parze. W Sieci jesteśmy obserwowani cały czas, co oczywiście nie oznacza, że musimy się na to godzić. Są bowiem rozwiązania, które pozwalają ukryć swoją prawdziwą tożsamość w internecie i tym samym utrudnić osobom trzecim podglądanie naszych zachowań. Niewiele osób wie, że kilka lat temu […]

Wiadomości na AndroidaZobacz także: Nokia 3 otrzymuje Oreo

Adres wyświetla póki co błąd 404, lecz jak podaje XDA, taka sub-domena już istnieje, co wcześniej nie miało miejsca. Patrząc na to jak daleko są posunięte prace, to osobna aplikacja na komputery powinna pojawić się już niedługo. Wtedy Google może powiedzieć, że rywalizuje z Applowskim iMessage. Czekacie?

Źródło: phonearena


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x