Wiadomości na Androida

Androidowe iMessage zmierza na komputery

1 minuta czytania
Komentarze

Google chce mieć swojego iMessage – to wiemy od dawna. Zaskakujące jest, co można odkryć w kodzie różnych aplikacji. Jakiś czas temu pasjonaci z XDA znaleźli w plikach aplikacji Android Messages (Wiadomości na Androida) poszlakę wskazującą, że trwają prace nad komputerową wersją znanej aplikacji. Co prawda znaleziony kod wskazywał jedynie na kompatybilność ze wszystkimi liczącymi się przeglądarkami na komputerach, ale od tego czasu wiele się zmieniło.

Wygląda na to, że całość została jeszcze bardziej rozbudowana, a nawet jest już prawie gotowa, bo XDA odkryło, że łączenie kont Google już działa. Kiedy nowe funkcje aplikacji zostaną oficjalnie ogłoszone, to będzie możliwe połączenie smartfona z komputerem za pomocą kodu QR. Niestety na początku SMS-y najprawdopodobniej nie będą wpadać do osobnej aplikacji komputerowej, a będą dostępne w przeglądarce internetowej. Wspomniana strona powinna być dostępna pod adresem messages.android.com, gdzie także będzie można znaleźć kod QR do połączenia obu urządzeń.

Wiadomości na Androida

Zobacz także: Nokia 3 otrzymuje Oreo

Adres wyświetla póki co błąd 404, lecz jak podaje XDA, taka sub-domena już istnieje, co wcześniej nie miało miejsca. Patrząc na to jak daleko są posunięte prace, to osobna aplikacja na komputery powinna pojawić się już niedługo. Wtedy Google może powiedzieć, że rywalizuje z Applowskim iMessage. Czekacie?

Źródło: phonearena

Motyw