Jak przywrócić przycisk Home w Google Chrome? To bajecznie proste

Łukasz Pająk Newsy 2018-04-15

Zapewne zauważyliście, że w przeglądarce Google Chrome zniknął przycisk „Home”, którego zadanie było bajecznie proste – przeniesienie nas do ustalonej strony domowej. Wszystko wynika z tego, że Amerykanie postanowili oddać władzę nad tym klawiszem producentom. Mogą oni stworzyć w systemowym folderze plik „ChromeCustomizations.apk”, który będzie definiował domyślne wartości dla najpopularniejszej na świecie przeglądarki. Jednak jeśli tego nie zrobią to przycisku po prostu nie ma.

Okazuje się, że Google zauważyło, iż niewiele firm decyduje się na to rozwiązanie, więc możliwość ręcznego przywrócenia przycisku „Home” zaczyna wracać do Chrome’a. Obecnie ten klawisz jest dostępny w wydaniach Canary i Beta, więc to tylko kwestia czasu, aż trafi do bazowej wersji. Co należy zrobić? Oczywiście pobawić się flagami. W tym wypadku mowa o:

chrome://flags#force-enable-home-page-button

Po aktywowaniu przycisk wraca na swoje miejsce, a w ustawieniach pojawia się odpowiednia sekcja, w której to możemy sami definiować, gdzie ma nas odsyłać omawiany klawisz.

Zobacz też: Instalacja nieoficjalnego oprogramowania może być prostsza, dzięki jednej aplikacji.

Oczywiście należy pamiętać, że nie u wszystkich wszystkie zmiany pojawiają się jednocześnie. Niewątpliwie wszyscy mogą już sprawdzić przycisk w wydaniu Canary, ale jest to najmniej stabilna wersja Chrome’a. Dlatego warto być cierpliwym, bo bardzo możliwe, że już na dniach pojawi się stosowna aktualizacja dla pełnej odmiany przeglądarki Google.

źródło: Android Police • Martina Neumayer

  W becie ostatniej także już to jest.

 • Kaźmierz

  To ktoś tego używał? XDD

 • Robert Yeter

  U mnie pojawia sus to
  Experiments
  65.0.3325.109
  WARNING: EXPERIMENTAL FEATURES AHEAD! By enabling these features, you could lose browser data or compromise your security or privacy. Enabled features apply to all users of this browser.

  • Łukasz Pająk

   Zjedź niżej :). To standardowe ostrzeżenie.

 • teges

  Najlepsza jest przeglądarka od Xiaomi, a raczej byłaby, gdyby nie zawieszała się czasem i miała adblock.

 • mindla

  Na dzisiaj zdecydowanie lepszy jest Samsung internet a nie Google Chrome. Ma pasek nawigacyjny u dołu do tego klawisze wstecz-do przodu a w chrome muszę używać systemowego klawisza wstecz. Całkiem fajna jest też przeglądarka Asus Browser.

  • lotus79

   Pasek nawigacyjny możesz sobie w Google Chrome przenieść na dół. Sam tak używam.

  • Robert Yeter

   Dzięki temu że przeczytałem twój komentarz znalazłem przeglądarkę jaką zawsze szukałem – to Asus Browser. Jest bardzo podobna do stockowej LG którą niechcący usunąłem. Dziękix