ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Google Chrome

Jak przywrócić przycisk Home w Google Chrome? To bajecznie proste

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Newsy

Zapewne zauważyliście, że w przeglądarce Google Chrome zniknął przycisk „Home”, którego zadanie było bajecznie proste – przeniesienie nas do ustalonej strony domowej. Wszystko wynika z tego, że Amerykanie postanowili oddać władzę nad tym klawiszem producentom. Mogą oni stworzyć w systemowym folderze plik „ChromeCustomizations.apk”, który będzie definiował domyślne wartości dla najpopularniejszej na świecie przeglądarki. Jednak jeśli tego nie zrobią to przycisku po prostu nie ma.

Okazuje się, że Google zauważyło, iż niewiele firm decyduje się na to rozwiązanie, więc możliwość ręcznego przywrócenia przycisku „Home” zaczyna wracać do Chrome’a. Obecnie ten klawisz jest dostępny w wydaniach Canary i Beta, więc to tylko kwestia czasu, aż trafi do bazowej wersji. Co należy zrobić? Oczywiście pobawić się flagami. W tym wypadku mowa o:

chrome://flags#force-enable-home-page-button

Po aktywowaniu przycisk wraca na swoje miejsce, a w ustawieniach pojawia się odpowiednia sekcja, w której to możemy sami definiować, gdzie ma nas odsyłać omawiany klawisz.

Zobacz też: Instalacja nieoficjalnego oprogramowania może być prostsza, dzięki jednej aplikacji.

Oczywiście należy pamiętać, że nie u wszystkich wszystkie zmiany pojawiają się jednocześnie. Niewątpliwie wszyscy mogą już sprawdzić przycisk w wydaniu Canary, ale jest to najmniej stabilna wersja Chrome’a. Dlatego warto być cierpliwym, bo bardzo możliwe, że już na dniach pojawi się stosowna aktualizacja dla pełnej odmiany przeglądarki Google.

źródło: Android Police

Sprawdź najnowsze wpisy