Dzięki tej aplikacji instalacja ROM-ów na większości urządzeń stanie się możliwa!

Michał Derej Michał Derej Artykuły

Android jest systemem otwartym, a to oznacza, że każdy użytkownik może dowolnie dostosować zasadę działania tego systemu do swoich potrzeb. Głównym narzędziem, które na to pozwala jest recovery – niezależny od Androida miniaturowy system, który umożliwia wykonywanie podstawowych oraz bardziej zaawansowanych operacji na urządzeniu, takich jak czyszczenie plików cache, wykonywanie kopii zapasowej danych lub instalacja niestandardowego ROM-u. Niestety rozwiązanie to nie jest dostępne dla każdego telefonu i tabletu na rynku. Na całe szczęście aplikacja, którą dzisiaj Wam przedstawię, ma szanse zmienić ten stan rzeczy. 

TWRP Builder to świetny program od użytkowników forum XDA-Developers

TWRP Builder to genialna aplikacja, która rozwijana jest głównie przez trzech użytkowników forum XDA-Developers o nickach androidlover5842, berkantkz oraz kirito9. Zasada działania programu jest stosunkowo prosta – stara się on połączyć osobę szukającą niestandardowego recovery TeamWinRecoveryProject dla swojego urządzenia z deweloperami, którzy są w stanie przygotować dla niej odpowiednie pliki kompatybilne ze smartfonem lub tabletem. TWRP Builder jest w 100% darmowy i utrzymuje się jedynie z dotacji od zadowolonych użytkowników – pamiętajcie, że jeśli autorzy programu Was nie zawiodą, to warto wysłać im parę groszy.

Jakie są wymagania aplikacji TWRP Builder?

Opisywany przeze mnie w tym artykule program możecie pobrać bezpłatnie z oficjalnego wątku autorów na forum XDA-Developers. Do jego działania wymagany jest smartfon lub tablet, na którym zainstalowana jest najnowsza wersja sklepu Google Play, a także dostęp do roota (jest on wymagany do pobrania pliku recovery.img, który następnie wysyłany jest do autorów aplikacji). Na starszych urządzeniach konieczna może być również instalacja BusyBoxa.

Zobacz też: Zabezpieczenia Androida będą jeszcze bardziej problematyczne.

Jak za pośrednictwem programu poprosić o stworzenie recovery?

Po instalacji aplikacji wyświetlone zostanie okno, w którym użytkownik proszony jest o zalogowanie się do konta Google. Operacja ta pozwala autorom na ewentualny kontakt z osobą proszącą o odpowiedni plik TeamWinRecoveryProject dla danego urządzenia. Po pomyślnej identyfikacji użytkownika otwarty zostaje prosty interfejs, który podzielony jest na kilka kategorii, w których możemy m.in. poprosić o stworzenie pliku dla nas (można to zrobić za pośrednictwem zakładki „Make a request”), a także przejrzeć aktualnie wydane lub anulowane projekty. Warto pamiętać, by przed wysłaniem prośby o stworzenie odpowiedniego pliku sprawdzić, czy na forach XDA-Developers nie znajduje się już wątek z recovery dla naszego smartfona lub tableta, ponieważ w takim wypadku wniosek zostanie odrzucony. Autorzy dodają również, że jeśli nasze zgłoszenie nie zostanie wykonane w ciągu siedmiu dni, to projekt danego recovery zostanie anulowany.

Źródło: XDA-Developers

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy