ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Samsung Galaxy S6 Oreo

Samsung porzuca Galaxy S6. Żadnych aktualizacji już nie będzie

Autor: Kacper Kościański Kategoria: Newsy

Kwestia aktualizacji smartfonów z Androidem to dość drażliwy temat. Samsung właśnie dolał oliwy do ognia, bo okazuje się, że flagowce, które miały dostać Androida Oreo – nie dostaną go. Mało tego – nie dostaną też aktualizacji zabezpieczeń. Mówiąc krótko, Galaxy S6 i Galaxy S6 edge to już martwe telefony.

Informacje pochodzą z oficjalnej strony Samsunga, gdzie znajdowała się lista wspieranych smartfonów. Galaxy S6 i S6 Edge zostały z niej skreślone, co oznacza, że te smartfony nie otrzymają już żadnej poprawki zabezpieczeń. Nie trudno się domyślić, że skoro Samsung podjął takie kroki, to na Androida Oreo także nie mamy co liczyć.

Zobacz także: Tak będzie wyglądał LG G7

Wiele osób sądziło, że Galaxy S6 otrzyma tytułowy system. Dzisiaj te marzenia można włożyć między bajki, bo utrzymywanie przy życiu tak starych smartfonów jest dla Samsunga po prostu nieopłacalne. Warto jednak podkreślić, że seria Galaxy S6 ma już trzy lata, a to w technologicznym świecie całkiem sporo. Co ciekawe, modele Galaxy S6 edge+ i Galaxy S6 Active wciąż figurują na liście wspieranych urządzeń.

Źródło: phonearena

Sprawdź najnowsze wpisy