Dzisiaj w serwisie Sammobile pojawiły się dwa zdjęcia, na których podobno znajduje się Samsung Galaxy Tab 3 Plus – urządzenie, o którym w Sieci pojawiło się już mnóstwo plotek. Niestety, nie jesteśmy w stanie potwierdzić czy faktycznie tablet ten znajduje się na tych materiałach. Niemniej jednak warto na nie spojrzeć i zapoznać się ze specyfikacją, która pojawiła się wraz z nimi.

Urządzenie jest podobne do Galaxy Note 8.0 oraz Nexusa 10 i ma charakterystyczny kształt, znany z ostatnich modeli firmy Samsung. Bardzo ciekawy jest jednak fakt, iż według źródła tego przecieku Koreańczycy zamierzają zmienić nazwę urządzenia na Galaxy S Tab. Ma to nawiązywać do modeli Galaxy S „X” – smartfonów z wysokiej półki. Takim urządzeniem ma też być ten tablet, o czym świadczy specyfikacja, która została pokazana wraz ze zdjęciami.

– Samsung Exynos 5410 Octa CPU
– 4 x (1.6GHz ARM-Cortex A15) + 4 x (1.2GHz ARM-Cortex A7)
– PowerVR SGX 544MP3 GPU
– 2GB LPDDR3 pamięci RAM
– slot kart MicroSD
– bateria o pojemności 9000 mAh
– wyświetlacz 10.055″ o rozdzielczości 2560×1600
– PLS LCD lub Super AMOLED ‘PENTILE’
– aparat 8 MPx z tyłu, mogący nagrywać w rozdzielczości 1080p w 30fps
– aparat 2 MPx z przodu
– port Irda

Jeśli chodzi o Androida, należy spodziewać się najnowszej odsłony jaka będzie dostępna w momencie premiery – Samsung raczej nie zdecydowałby się na wypuszczenie flagowego sprzętu ze starą wersją systemu.

Co wy sądzicie o pokazanym tutaj urządzeniu? Myślicie, że faktycznie Galaxy Tab 3 Plus (czy też Galaxy S Tab) będzie tak wyglądać?

źródło: sammobile.com 
Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Mateusz Gadzina

Student WSB-NLU w Nowym Sączu. Zafascynowany sportem, esportem i rynkiem mobilnym. Poza tym wielki fan thrillerów i S-F.