Premiera Androida P zbliża się do nas wielkimi krokami, a kolejne ciekawe funkcje dodawane są do testowych odsłon systemu. O najciekawszych z nich staramy się pisać na bieżąco na łamach naszej strony – upewnijcie się, że zaglądacie do nas często! W tym artykule opiszę Wam ciekawy dodatek, który już wkrótce może znaleźć się w „czystym” Androidzie – mowa tu o automatyzacji pewnych zadań po podłączeniu danego akcesorium. 

Jak będzie działała ta funkcja?

Z uwagi na to, że nie znalazła się ona jeszcze oficjalnie w Androidzie, można wyłącznie spekulować działanie tego udogodnienia na podstawie kodu źródłowego. Wynika z niego, że automatyzacja będzie działała podobnie, jak ma to miejsce w Taskerze – użytkownik systemu poproszony zostanie o wybór aplikacji lub funkcji, która włączana będzie po połączeniu się smartfona z danym akcesorium lub np. siecią Wi-Fi.

<string name="always_use_accessory">Always open %1$s when %2$s is connected</string>
<string name="always_use_device">Always open %1$s when %2$s is connected</string>

Muszę przyznać, że udogodnienie to wygląda niezwykle obiecująco – jeśli do Androida w przyszłości trafi więcej podobnych usprawnień, to mniej zaawansowani użytkownicy nie będą już zmuszeni do korzystania z dodatkowych aplikacji do automatyzacji, takich jak np. Tasker czy IFTT. Miejmy zatem nadzieję, że już wkrótce będziemy mogli sprawdzić tę funkcję w testowej wersji systemu.

Źródło: XDA-Developers

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Michał Derej

Pasjonat technologii mobilnych, wielki fan Androida. Student informatyki na Wydziale Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej. Były moderator jednego z największych forów ogólnotematycznych w Polsce. Od kilku lat blogger.