Galaxy S9 i S9+

Samsung chce w tym roku sprzedać 43 mln sztuk Galaxy S9 i S9+. Czy mu się uda?

Newsy

Samsung bardzo chce, by sprzedaż Galaxy S9 i S9+ przebiła wynik ustanowiony przez zeszłoroczne flagowce. Firma podjęła ambitny cel, by w tym roku sprzedać co najmniej 43 mln tytułowych smartfonów.

W pierwszym kwartale 2018 roku Samsung przewiduje, że sprzedaż obu tych urządzeń przebiję barierę 12 milionów. Drugi i trzeci kwartał mają zaowocować wynikiem kolejno 13 i 10 mln. Z kolei w ostatnich trzech miesiącach roku, sprzedaż ma drastycznie spaść – do marnych ośmiu milionów. Zsumowany wynik ma przebić sprzedaż Galaxy S8 i S8+, które w 2017 roku rozeszły się w ponad 41 milionach egzemplarzy. Co ciekawe, Samsung nie liczy już na tak dobre statystyki jak te osiągnięte przez Galaxy S7 i S7 Edge, których w 2016 sprzedano w sumie ponad 48 milionów.

Nie przegap
Co oznacza dla programisty brak usług Google?
jedna aplikacja gms hms jak to zrobic programowanie
Na pewno wielu z Was zwróciła dziś uwagę na premierę smartfonów Huawei z serii P40. Właśnie ruszyła ich przedsprzedaż, a to oznacza, że już niedługo do pierwszych użytkowników trafią flagowe smartfony inne niż te, do których się przyzwyczailiśmy. Największa różnica polega na tym, że brak w nich usług Google. Zamiast w Google Mobile Services (GMS) będą wyposażone […]

Samsung Galaxy S9 Plus

Zobacz także: Fortnite trafi na urządzenia mobilne

Firma analityczna Counterpoint Research szacuje, że w trwającym roku sprzeda się od 40 do 43 milionów nowych flagowców Samsunga, co mniej więcej pokrywa się z oczekiwaniami Koreańczyków. Na chwilę obecną nie zanosi się na to, by smartfony pobiły wynik swoich poprzedników, gdyż liczba złożonych zamówień przedpremierowych na Galaxy S9 i S9+ nie jest większa od sumy preorderów na Galaxy S8 i S8+. Samsung stara się jak może, by zachęcić użytkowników do kupna swoich urządzeń – decydując się zakup Galaxy S9 lub S9+ firma oferuje do 2000 zł rabatu, jeśli oddamy swój obecny smartfon. To jednak nic w porównaniu do oferty przygotowanej przez Sony, które do Xperii XZ2 dodaje konsolę Playstation 4 Slim.

Źródło: gsmarena


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x