Samsung chce w tym roku sprzedać 43 mln sztuk Galaxy S9 i S9+. Czy mu się uda?

Kacper Kościański Newsy 2018-03-13

Samsung bardzo chce, by sprzedaż Galaxy S9 i S9+ przebiła wynik ustanowiony przez zeszłoroczne flagowce. Firma podjęła ambitny cel, by w tym roku sprzedać co najmniej 43 mln tytułowych smartfonów.

W pierwszym kwartale 2018 roku Samsung przewiduje, że sprzedaż obu tych urządzeń przebiję barierę 12 milionów. Drugi i trzeci kwartał mają zaowocować wynikiem kolejno 13 i 10 mln. Z kolei w ostatnich trzech miesiącach roku, sprzedaż ma drastycznie spaść – do marnych ośmiu milionów. Zsumowany wynik ma przebić sprzedaż Galaxy S8 i S8+, które w 2017 roku rozeszły się w ponad 41 milionach egzemplarzy. Co ciekawe, Samsung nie liczy już na tak dobre statystyki jak te osiągnięte przez Galaxy S7 i S7 Edge, których w 2016 sprzedano w sumie ponad 48 milionów.

Samsung Galaxy S9 Plus

Zobacz także: Fortnite trafi na urządzenia mobilne

Firma analityczna Counterpoint Research szacuje, że w trwającym roku sprzeda się od 40 do 43 milionów nowych flagowców Samsunga, co mniej więcej pokrywa się z oczekiwaniami Koreańczyków. Na chwilę obecną nie zanosi się na to, by smartfony pobiły wynik swoich poprzedników, gdyż liczba złożonych zamówień przedpremierowych na Galaxy S9 i S9+ nie jest większa od sumy preorderów na Galaxy S8 i S8+. Samsung stara się jak może, by zachęcić użytkowników do kupna swoich urządzeń – decydując się zakup Galaxy S9 lub S9+ firma oferuje do 2000 zł rabatu, jeśli oddamy swój obecny smartfon. To jednak nic w porównaniu do oferty przygotowanej przez Sony, które do Xperii XZ2 dodaje konsolę Playstation 4 Slim.

Źródło: gsmarena • CezaR

  hahahaha 2tys rabatu to powinno być na dzień dobry w sklepie a nie w rozliczeniu!! 🙂

 • Ironpiter

  Samsung do S9/S9+ powinien dodawać telewizory 50″ gratis

 • Artur Rumiński

  Firma oferuje do 2000zl rabatu…. to nic przy konsoli za 1000zl… xD

  • ojciec

   Za konsole masz pewne pieniądze telefon zależy od stanu oraz modelu mogą Ci wycenić na 2000 (prawdopodobnie chodzi tu o s8) ale mogą Ci wycenić za 1000 zł powiedzmy że takie s6

   • Artur Rumiński

    Swietnie… 2 letniego S7Edge wyceniaja na 1500zl a jak daja 100zl za przeszlo 3 letni telefon no to super 🙂
    Dalej logika autora mnie rozbraja xD

    • ojciec

     Tu raczej chodzi o to ze dostajesz konsole osobiście gdybym dostał taki rabat nie kupiłbym konsoli ale jak już bym dostał konsole to bym na niej grał. I wolałbym dostać konsole

     • Artur Rumiński

      Fajnie… a wiesz kogo interesuje co ty bys wolal… i co bys robil gdybys mial konsole?

     • ojciec

      Po 1 każdy może się wypowiedzieć ważne by było to na temat
      Po 2 skoro Cię to nie interesuje to po co odpisujesz ?
      Po 3 twój poziom wypowiedzi jest godny licealisty
      Po 4 konstruktywny krytycyzm to nie są twoje mocne strony a bez tego w dzisiejszych czasach daleko nie zajdziesz

  • Konsole dostajesz całkowicie za free. Nie musisz nic oddawać w rozliczeniu. Jednak mieć ~1200 zł a nie mieć to różnica.

 • jendrush

  Prawda jest taka, że większość klientów nie zauważy różnicy między S9, a poprzednikami, więc jaki sens płacić więcej?

  • ojciec

   Zmiana z 8 na 9 jest bez sensu ale gdybym stał przed wyborem zakupu nowego urządzenia postawiłbym na 9 dużo droższa nie jest a zapewnia wsparcie rok dłużej

   • jendrush

    Oczywiście. Zmiana raczej mało sensowna, a przy kupnie nowego to jeżeli różnica w cenie nie jest problemem to oczywiście lepiej brać nowszy.

   • Ironpiter

    Ja tez ale s9+

    • jendrush

     Ja właśnie planuję zamianę mniejszego S7 na S9+. To już będzie spora różnica w możliwościach, choć jestem przekonany że patrząc tylko na samą jakość zdjęć to nie będzie dużej różnicy. Mnie jednak interesują większe ilości klatek w filmach, drugie oczko z przybliżeniem i parę innych rzeczy.

  • Ironpiter

   No takx