Fortnite zmierza na urządzenia mobilne

Gry

Gry, w których zwycięzca może być tylko jeden są ostatnimi czasy ogromnie popularne. Na chwilę obecną królują takie tytuły jak PlayerUnknown’s Battlegrounds oraz tytułowy Fortnite. To właśnie ta druga pozycja trafi wkrótce na urządzenia mobilne – najpierw na iOS’a, a następnie na Androida.

Najciekawsze w tym wszystkim jest to, że gra ma się niemal nie różnić od swojej komputerowej czy konsolowej wersji. Mało tego – Fortnite wspiera tzw. cross-progression, co oznacza, że jeśli dotychczas graliśmy np. na PS4, to nasze postępy będą dostępne także na smartfonach.

Nie przegap
Najlepsze aplikacje z AppGallery – gry i programy, które warto pobrać
huawei appgallery sklep play zastepstwo
AppGallery to jeden z największych sklepów z programami i grami na Androida. Stanowi on część Huawei Mobile Services i już pokrótce przybliżyliśmy Wam, jak tak naprawdę on działa oraz co oferuje. Tymczasem sprawdźmy, co konkretnie skrywa to miejsce. O ile sam sklep prowadzi rankingi tytułów, które cieszą się największym zainteresowaniem, to postanowiłem wybrać dla Was […]

Zobacz także: Spóźnia Ci się zegarek? Znamy powód

Gracze Fortnite będą mogli rywalizować miedzy sobą bez względu na platformę. PC kontra smartfony, PS4 vs. smartfony i tak dalej.

Już w ten poniedziałek, 12 marca, na oficjalnej stronie Fortnite chętni gracze będą mogli zapisać się do testów przenośnej wersji hitowego tytułu. Garstka szczęśliwców w ciągu kilku kolejnych dni otrzyma specjalny link, który umożliwi pobranie gry z App Store. Wiadomość będzie zawierała także kilka dodatkowych kodów do rozdania znajomym, by oni też mogli przetestować nową wersję popularnej strzelanki.

Osobiście nie wyobrażam sobie gry w Fortnite na tak małym ekranie. Podejrzewam, że nie będzie to zbyt wygodne. Epic Games nie podało jeszcze, kiedy mobilna wersja gry zostanie udostępniona dla wszystkich.

Źródło: phonearena


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x