Wiecie już dobrze, że Gigant z Mountain View swój sposób płatności, jakim jest Android Pay przekształciło w Google Pay. W ciągu kilku najbliższych dni aktualizację dostaną już wszyscy. Czeka nas sporo nowości i udogodnień w dziedzinie robienia zakupów.

Google Pay się upowszechnia

Płatności za pomocą Google Pay to nie tylko zbliżenie smartfona do terminalu w sklepie. To także obecność we wszystkich produktach Google, by płatności dokonywać jednym kliknięciem – niezależnie czy byłoby to na przykład w Chrome czy Sklepie Play.

Nie przegap
Bsafer.pl – chroń i kontroluj swoje dane osobowe, zanim będzie za późno
bsafer.pl
Ochrona danych osobowych to poniekąd problem, który jeszcze nie pojawił się w świadomości zbyt wielu osób. Głośno zrobiło się o nim dopiero w momencie, gdy Unia Europejska wprowadziła RODO (Rozporządzenie o Ochronie Danych Osobowych). Jednak głośno było tylko dlatego, że trzeba było się dostosować i miało to wydźwięk nie tak pozytywny, jak oczekiwaliby tego sami […]

Google nawiązuje także współpracę z sklepami internetowymi oraz stacjonarnymi. Niebawem zobaczymy ten sposób płatności na wielu stronach. Już teraz jest obecny w aplikacji Airbnb, a w ciągu najbliższych kilku tygodni trafi do iTaxi.

google pay, g pay, android pay

Co na ekranie głównym?

Dostęp do tego, co najważniejsze, czyli naszych ostatnich zakupów, informacje o najbliższych sklepach, różnego rodzaju wskazówki oraz szansa na zgarnięcie nagród. W zakładce „Karty” znajdziemy wszystkie te, które dodaliśmy – kredytowe, debetowe, lojalnościowe, a także podarunkowe do sklepów. Niezależnie zatem czy chcemy zapłacić ze swojego konta bankowego, skorzystać z prezentu urodzinowego czy nabić punkty na karcie Moja Biedronka – wystarczy nam tylko smartfon.

google pay, g pay

źródło: Google
Kamil Lewicki

Pasjonat dobrej kuchni i technologiczny geek. Mówi, że grywa w squasha, choć to raczej squash pogrywa z nim. Niegdyś zapalony fan ROMów i kerneli. Niezmiennie esteta.