ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

LG też chce być elastyczne – na zupełnie inny sposób

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Newsy

Niedawno LG zaprezentowało bardzo interesujący model niższej klasy. Koreańczycy postanowili wyróżnić go nietypowym podzespołami, co niewątpliwie się udało. W tym samym wpisie wspomniałem, że firmie ostatnio nie wiedzie się najlepiej, ale wciąż starają się nie zostawać w tyle. Mało tego, cały czas potrafią narzucać nowe trendy. W tym roku spodziewamy się dwóch dużych zmian – czytników linii papilarnych zatopionych w wyświetlaczu oraz stosowania elastycznych wyświetlaczy. Możliwość wyginania urządzeń mobilnych przewidywana jest końcówkę obecnego roku.

LG nie może zostać w tyle pod tym względem – to nie w ich stylu. Dlatego bardzo dziwił mnie brak jakichkolwiek informacji, jakoby ta koreańska firma również interesowała się elastycznymi modelami. Do teraz – w Sieci pojawiły się patenty, które obrazują pomysł omawianego producenta. Wiele wskazuje na to, że LG inaczej podejdzie do tego tematu.

Jak można dowiedzieć się z ujawnionych danych, Koreańczycy chcą wykorzystać swego rodzaju przeźroczystość paneli do prezentowania najważniejszych informacji po złożeniu urządzenia. W pierwszym przypadku cały panel będzie informował o godzinie i powiadomieniach, a w drugim tylko jego  część, która będzie się odsuwać przy składaniu.

Zobacz też: Czy wystarczy, aby akumulatory ładowały się w chwilę?

Wciąż pozostaje pytanie – co z wytrzymałością? Firmy przez ostatnie lata dążyły do tego, aby w urządzeniach mobilnych było jak najmniej ruchomych elementów. W końcu mają one swoją wytrzymałość. Niestety, ale przekonamy się o tym dopiero po premierach rynkowych pierwszych modeli.

źródło: The Verge

Sprawdź najnowsze wpisy