Huawei wykupuje układy pamięci

Huawei ma technologię, która pozwoli naładować połowę baterii w 5 minut

Newsy

Wielu producentów na rynku oferuje w swoich smartfonach wsparcie dla szybkiego ładowania baterii. To poniekąd rekompensuje czas pracy urządzenia na jednym ładowaniu. Można jednak pójść o krok dalej i zagwarantować połowę pojemności w czasie wypicia kawy.

5 minut = 48% naładowania

Na YouTube pojawiło się wideo opublikowane przez Huawei Watt Lab. Ten krótki, bowiem 2-minutowy filmik wyjaśnia działanie nowego rozwiązania ładowania baterii. Chińczykom udało się stworzyć technologię, która w ciągu 5 minut naładuje baterię o pojemności 3000 mAh do 48%.

Nie przegap
Huawei Mobile Services – wszystko, co musisz wiedzieć o HMS w jednym miejscu
Huawei Mobile Services hms uslugi co to jest
Rosnąca popularność Huawei Mobile Services, w skrócie HMS, a w Polsce Mobilne Usługi Huawei to nic innego jak wypadkowa rozwoju jednego z największych graczy na mobilnym rynku. Perturbacje światowych mocarstw często zbierają żniwa tam, gdzie byśmy się tego nie spodziewali. Stany Zjednoczone i Chiny wciąż szukają porozumienia, choć najbardziej poszkodowanym wydaje się właśnie Huawei. Gigant […]

Zobacz też: Samsung pokaże pazura w drugiej połowie 2018 roku

Co rzuca się w oczy? Przede wszystkim to, że aby naładować baterię trzeba ją najpierw wyjąć ze smartfonu. To niby nic takiego – tylko 5 minut poza zasięgiem. Ale wielkość ładowarki, do której wpinamy naszą baterię jest już bardziej dyskusyjna. Zwłaszcza jej noszenie ze sobą.

To oczywiście technologia, która ciągle się rozwija i nie jest powiedziane, że właśnie takie rozwiązanie trafi do urządzeń. Producent z pewnością pomyśli nad bardziej kompaktowym sprzętem. Dobrze jednak wiedzieć, że producenci wciąż eksperymentują. Być może na MWC 2018 poznamy więcej szczegółów.

źródło Computerworld


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x