ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
oneplus 5t bialy sandstone

Ze sklepu OnePlus mogły wypłynąć dane kilkudziesięciu tysięcy klientów

Autor: Kamil Lewicki Kategoria: Newsy

O niepokojącej sytuacji związanej ze sklepem OnePlus informowaliśmy Was na początku tygodnia. Producent bada sprawę i już w tym momencie możemy powiedzieć o niej nieco więcej. Wiadomości nie są jednak dobre.

40 tysięcy zagrożonych klientów

Zaczęło się niewinnie, od jednego postu zaniepokojonego podejrzanymi transakcjami na swoim koncie klienta. Nagle pojawiało się ich coraz więcej i więcej. Dzięki śledztwu oraz działaniom podjętym przez OnePlus wiemy, że hakerzy mogli wykraść dane aż 40 tysięcy klientów. Złośliwy skrypt na stronie płatności wykradał wpisywane przez użytkowników dane. Zagrożenie zostało już usunięte, bezpieczeństwo wzmocnione, a serwer poddany kwarantannie.

Zobacz też: Co z nowym LG? Prace nad nim wstrzymane

Zagrożeni mogą być wszyscy, ci którzy dokonali zakupu na stronie od połowy listopada 2017 roku do 11 stycznia 2018 roku. OnePlus rozesłał maile do wszystkich klientów, którym może grozić kradzież danych. Jeśli go nie dostaliście to prawdopodobnie jesteście bezpieczni. Jeśli jednak zauważycie jakieś podejrzane transakcje na koncie bankowym, zwróćcie się jak najszybciej do banku oraz skontaktujcie z OnePlus za pośrednictwem adresu e-mail [email protected]

źródło: OnePlus

Sprawdź najnowsze wpisy