OnePlus nie szokuje już tak, jak kiedyś. Ceny poszybowały w górę, ale wciąż są bardzo atrakcyjne w stosunku do propozycji konkurencji. Mimo wszystko nie można odmówić firmie dbanie o klienta i rozwój oprogramowania. Oxygen OS nawiązuje do czystego systemu od Google, ale posiada zdecydowanie więcej udogodnień. Chińczycy znani są też z tego, że równolegle prowadzą dystrybucję swojej wersji Androida w wersji testowej, która oferuje dodatkowe możliwości. Te z czasem trafiają do stabilnej wersji.

Zgodnie z zapowiedzią współzałożyciela OnePlusa, Carla Pei, teraz użytkownicy OnePlus 5 mogą sprawdzić, jak działa chwalone odblokowywanie urządzenia za pomocą twarzy. Trzecie wydanie Oxygena OS w wersji Open Beta oferuje takie zmiany, jak:

  • dodanie skrótu do launchera w ramach aplikacji dyktafon
  • rozpoznawanie twarzy
  • naprawa problemów z połączeniem z sieciami WiFi 5 GHz
  • generalna naprawa błędów i usprawnienia

Aktualizacja waży 106 MB i osoby, które już zainstalowały wersję Open Beta otrzymają powyższy system w ramach OTA. Oczywiście nie wszyscy na raz, więc należy uzbroić się w cierpliwość lub zmienić lokalizację na Kanadę lub Niemcy za pomocą sieci VPN (np.: od Opery).

Zobacz też: Xiaomi z gestami prosto z iPhone’a X.

Z kolei osoby, które chciałyby poznać testowe wydania Oxygen OS na OnePlus 5, muszą pobrać pełną wersję oprogramowania (Klik!) i zainstalować ja poprzez Recovery (instrukcja). Firma zaznacza, że nie jest to stabilne wydanie i mogą pojawić się problemy. Przede wszystkim dotyczy to urządzeń, których bootloader został odblokowany – smartfon może się zacinać podczas uruchamiania.

 

źródło: forum OnePlus

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.