Xiaomi wprowadzi gesty w stylu iPhone’a X do serii Mi MIX i Redmi 5

Newsy

Xiaomi słynie z tego, że lubi się porządnie zainspirować produktami innych firm. Tym razem na stole ląduje iPhone X ze swoimi gestami. Wzbudziły one zainteresowanie Chińczyków na tyle, że już testują podobne rozwiązania dla kilku swoich urządzeń.

Przeciągnięcie palcem z dołu na górę poprowadzi do ekranu głównego. Jeśli wykonamy tę samą czynność, dodatkowo zatrzymując palec na górze, to trafimy do ekranu z ostatnimi aplikacjami. Gesty takie jak przeciągnięcie palcem ze środka w lewo lub prawo, prowadzą do poprzedniej lub następnej strony.

Nie przegap
Najlepsze aplikacje z AppGallery – gry i programy, które warto pobrać
huawei appgallery sklep play zastepstwo
AppGallery to jeden z największych sklepów z programami i grami na Androida. Stanowi on część Huawei Mobile Services i już pokrótce przybliżyliśmy Wam, jak tak naprawdę on działa oraz co oferuje. Tymczasem sprawdźmy, co konkretnie skrywa to miejsce. O ile sam sklep prowadzi rankingi tytułów, które cieszą się największym zainteresowaniem, to postanowiłem wybrać dla Was […]

Zobacz także: Czy rootowanie nadal ma sens?

Tytułowe gesty trafią do następujących modeli:

Znając Xiaomi i ich tempo wydawania kolejnych smartfonów, zakładam, że powyższe grono szybko się powiększy. Mam nawet taką nadzieję, bo w dobie wielkich urządzeń gesty mogą znacząco ułatwić ich obsługę jedną ręką.

Nie da się ukryć, że widać w tym wszystkim jawną inspiracje najnowszym produktem Apple. Nie jest to oczywiście złe, ponieważ gesty w iPhonie X są zrobione naprawdę dobrze. Nie bez powodu mówi się, że jak się uczyć, to od najlepszych.

Źródło: phonearena


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x