Xiaomi słynie z tego, że lubi się porządnie zainspirować produktami innych firm. Tym razem na stole ląduje iPhone X ze swoimi gestami. Wzbudziły one zainteresowanie Chińczyków na tyle, że już testują podobne rozwiązania dla kilku swoich urządzeń.

Przeciągnięcie palcem z dołu na górę poprowadzi do ekranu głównego. Jeśli wykonamy tę samą czynność, dodatkowo zatrzymując palec na górze, to trafimy do ekranu z ostatnimi aplikacjami. Gesty takie jak przeciągnięcie palcem ze środka w lewo lub prawo, prowadzą do poprzedniej lub następnej strony.

Nie przegap
Bsafer.pl – chroń i kontroluj swoje dane osobowe, zanim będzie za późno
bsafer.pl
Ochrona danych osobowych to poniekąd problem, który jeszcze nie pojawił się w świadomości zbyt wielu osób. Głośno zrobiło się o nim dopiero w momencie, gdy Unia Europejska wprowadziła RODO (Rozporządzenie o Ochronie Danych Osobowych). Jednak głośno było tylko dlatego, że trzeba było się dostosować i miało to wydźwięk nie tak pozytywny, jak oczekiwaliby tego sami […]

Zobacz także: Czy rootowanie nadal ma sens?

Tytułowe gesty trafią do następujących modeli:

Znając Xiaomi i ich tempo wydawania kolejnych smartfonów, zakładam, że powyższe grono szybko się powiększy. Mam nawet taką nadzieję, bo w dobie wielkich urządzeń gesty mogą znacząco ułatwić ich obsługę jedną ręką.

Nie da się ukryć, że widać w tym wszystkim jawną inspiracje najnowszym produktem Apple. Nie jest to oczywiście złe, ponieważ gesty w iPhonie X są zrobione naprawdę dobrze. Nie bez powodu mówi się, że jak się uczyć, to od najlepszych.

Źródło: phonearena
Kacper Kościański

Pasjonat nowych technologii, dobrych seriali i gier.