Święta odmieniają ludzi i firmy! OnePlus 5 dostanie funkcję z nowszego modelu

1 minuta czytania
Komentarze

Po premierze OnePlus 5T niewiele osób czuło się zaskoczonych. Dostaliśmy to, czego się spodziewaliśmy. Firma przeniosła czytnik linii papilarnych na tył urządzenia, bo z przodu nie było miejsca. Na tej powierzchni pojawił się wydłużony, 6-calowy wyświetlacz. Do tego zmieniono aparat i uzupełniono oprogramowanie o bardzo chwaloną funkcję rozpoznawania twarzy. Chińczycy nie udawali, że jest to zabezpieczenie nie do złamania. Jego zadaniem jest utrudnienie dostępu do urządzenia osobom niepowołanym, a przy okazji nie utrudnia życia właścicielowi.

Podczas akcji AMA (Ask Me Anything) na forum OnePlus, dowiedzieliśmy się, że ta ostatnia funkcja nie trafi do OnePlus 5. Jest to o tyle nietypowe, gdyż nie ma żadnych fizycznych przeszkód, aby zaimplementować rozpoznawanie twarzy na starszym urządzeniu. Nikt nie był zadowolony z tej decyzji, ale jesteśmy już przyzwyczajeni, że to nowsze modele mają priorytet, a starsze odchodzą w cień. Tak chociażby zrobiło Apple z iPhonem 3G, gdy świat ujrzał 3GSa z nagrywaniem filmów. Starszy model, mimo odpowiedniego zaplecza technicznego, nie otrzymał takiej funkcji. Tymczasem Carl Pei, jeden z założycieli OnePlus, ujawnił na Twitterze, że właśnie trwają prace nad uzupełnieniem oprogramowania OnePlus 5 o rozpoznawanie twarzy.

https://twitter.com/getpeid/status/944915403398098944

Zobacz też: Xiaomi się rozrasta i zaczyna współpracę z T-Mobilem.

Niewątpliwie tegoroczny smartfon Chińczyków zyska tym ruchem. Przypomnijmy, że dzisiaj oficjalnie dla niego została wydana aktualizacja do Androida Oreo. W naszym wpisie dowiecie się, jak wymusić instalację nowego oprogramowania.

źródło: Twitter

Motyw