Niech nam żyje sto lat! LineageOS świętuje swoje pierwsze urodziny

Newsy

Od razu zaznaczam, że świąteczny okres sprawił, że przespaliśmy i musimy przeprosić. Przepraszamy LineageOS, że zapomnieliśmy o ich urodzinach. Rok temu grudzień nie był tak udany. Wtedy dowiedzieliśmy się, że Cyanogen Inc. upadło, a razem z nim Cyanongen OS i CyanogenMod. Te marki już od roku nie istnieją, choć jeden z założycieli próbuje reaktywować ją jako Cyngn. Mimo wszystko to już nie to samo. Z nami pozostał feniks w postaci Lineage, którego tłumaczenie jest jednoznaczne – rodowód.

Dokładnie 24 grudnia formalnie powstał nowy projekt, który ma jedno zadanie – dać życie urządzeniom, o których producenci już zapomnieli. Przez rok wiele się nie zmieniło – dzisiaj wspieranych jest ponad 180 urządzeń z 1,7 milionem unikalnych instalacji w ciągu ostatnich 3 miesięcy. Lineage to ponad 700 osób, z czego większość to tłumacze. Piątka najpopularniejszych urządzeń nie powinna zaskakiwać:

Nie przegap
Co oznacza dla programisty brak usług Google?
jedna aplikacja gms hms jak to zrobic programowanie
Na pewno wielu z Was zwróciła dziś uwagę na premierę smartfonów Huawei z serii P40. Właśnie ruszyła ich przedsprzedaż, a to oznacza, że już niedługo do pierwszych użytkowników trafią flagowe smartfony inne niż te, do których się przyzwyczailiśmy. Największa różnica polega na tym, że brak w nich usług Google. Zamiast w Google Mobile Services (GMS) będą wyposażone […]

Z kolei najpopularniejsze kraje to Indie, Chiny, Brazylia, Rosja i Niemcy.

Zobacz też: Kto by się spodziewał, że Oreo faktycznie doda nowe funkcje – przynajmniej w przypadku Xiaomi Mi A1.

Nam nie pozostaje nic innego, jak życzyć spokojnych wielu lat działalności. Wbrew pozorom cisza wokół Lineage OS to dobra oznaka. Pojawianie się nazwiska Steve’a Kondika w Sieci rzadko oznacza dobre wiadomości.

 

źródło: Android Police


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x