Niedawno słyszeliśmy, że powstaje Harry Potter: Wizards Unite – gra bazująca na rzeczywistości rozszerzonej. Będzie to twór podobny do Pokemon Go, w którym użytkownicy zdobywają sympatyczne stworki w realnym świecie. Na podobnej zasadzie będzie działał Harry Potter: Wizards Unite.

Okazuje się, że to jednak nie koniec niespodzianek, jakie czekają nas w 2018 roku. Wczoraj oficjalnie zapowiedziano tytuł: Harry Potter: Hogwarts Mystery. Aplikacja zostanie stworzona przez Jam City, a wydana przez Warner Bros. Będzie to zatem kolejny oficjalny tytuł dotyczący popularnego czarodzieja. Na czym będzie polegał?

Zobacz także: Zdobądź płatną aplikację za darmo

Gracz stworzy postać, która będzie studiowała w Hogwarcie przez kilka lat. Tak jak w Harrym Potterze, użytkownik będzie uczęszczał na różne zajęcia jak np. obrona przed czarną magią, czy tworzenie mikstur. W tytule znajdziemy znane z uniwersum stworzenia oraz postaci. W grze zobaczymy większość profesorów znanych z książki o słynnym czarodzieju. Nie wiadomo jednak w jakim stylu będzie tytuł ani kiedy dokładnie zostanie wydany. Jedno jest pewne. Gra ukaże się na smartfony z Androidem i iOSem w 2018 roku.

Osoby zainteresowane grą, mogą podać swojego maila na oficjalnej stronie tytułu i otrzymywać najświeższe newsy jako pierwsze. Ponadto powstały już profile Harry Potter: Hogwarts Mystery na Facebooku i Twitterze.

Przyznam, że nie mogę się doczekać obydwu gier. Wydaje mi się, że 2018 rok będzie rokiem Harry’ego Pottera, tak jak 2016 rok był rokiem Pokemon Go.

Źródło: harrypotterhogwartsmystery, ign

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Adam Lulek

Doktor nauk ekonomicznych w dyscyplinie finanse, wykładowca, maniak GPW, gier strategicznych, smartfonów i nowych technologii. Sympatyk kolejnictwa i muzyki elektronicznej.