Sklep Play to gigantyczna kopalnia aplikacji na Androida. Stanowi on źródło wzbogacania smartfona w dodatkowe funkcje. Znajdziemy tu gry, narzędzia, launchery itp. Bez Google Play telefon nie byłby „smart”. Od dłuższego czasu Google stara się coraz bardziej ulepszać platformę z programami. Ostatnio Łukasz pisał o nowym podziale aplikacji.

W Google Play często znajdziemy aplikacje w wersji darmowej z reklamami i płatne premium. Jednak według jednego z raportów programy z reklamami pobierają średnio o 79% więcej danych mobilnych, niż te bez reklam. Ponadto część świetnych aplikacji jest dostępnych tylko za uiszczeniem opłaty. To oczywiście zrozumiałe, ponieważ deweloperzy chcą być wynagradzani za swoją pracę. Istnieją jednak sprawdzone sposoby, aby zdobyć płatne aplikacje za darmo. W jaki sposób? Zapraszam do lektury.

Free Apps Daily

Aplikacja, w której codziennie pojawia się płatny tytuł za darmo. Oczywiście nie zawsze otrzymamy nasz upragniony program, ale czasami zdarza się jakaś perełka. Dodatkowo, możemy tu znaleźć także najlepsze przecenione tytuły w danym czasie. Aplikację pobrano ponad 7 mln razy, a jej ocena to przyzwoite 3,9 punktów.

Reddit

Dobrym miejscem na wyszukanie płatnych aplikacji, które w danej chwili są za darmo, jest Reddit. W subreddicie: googleplay deals znajdziemy najnowsze promocje i programy dostępne za 0 zł. Jeżeli będziemy śledzić link na bieżąco, z pewnością uda nam się zdobyć niezłe aplikacje za darmo. Warto również monitorować ten link: https://www.reddit.com/r/AndroidGameDeals+googleplaydeals/

Zobacz także: Gear Sport – jakim jest smartwatchem? 

Google Play Rewards

Google pragnie pozyskać jak najwięcej informacji na temat sklepu i jego użytkowników. Dzięki Google Play Rewards za wypełnianie ankiet, Google zapłaci nam maksimum dolara. Warto dodać, że można wypełnić jedną ankietę tygodniowo i nie za każdą otrzymamy pieniądze. Zgromadzone na koncie środki możemy oczywiście wydać w Sklepie Play. Problem jednak polega na tym, że w Polsce aplikacja jest niedostępna przez oficjalny download. Istnieje jednak obejście ograniczeń, dzięki któremu możemy skorzystać z udogodnienia. Przykład jak sprawić, aby Google Play Rewards działało w Polsce znajdziecie w tym linku.

App Sales

Jedna z najpopularniejszych aplikacji do monitorowania darmowych programów. Oprócz aplikacji dostępnych przez krótki okres za 0 zł, znajdziemy tu też przecenione tytuły. Wg strony z Google Play:

AppSales to łatwy i wygodny sposób, aby odkryć najlepsze aplikacje na przecenie.
Nasz manualny przegląd redakcyjny zapewnia, że tylko najgorętsze zniżki są publikowane, a historia cen zapewnia przejrzystość i pomaga w wykonaniu trafnego wyboru.

Aplikację pobrano ponad 500 tys razy i ma ona średnią ocen na poziomie 4,5.

Prawdziwy „cebulowy” sposób – zwroty

Jeżeli chcemy zdobyć aplikację, która jest płatna za darmo, można ją kupić i po jakimś czasie zwrócić. Co prawda będziemy mogli się nią cieszyć jedynie przez „chwilę”, jednak niektórym nawet i to wystarczy. Jest to wyjątkowo „cebulowy” sposób na zdobycie aplikacji, którego nie polecam. Wiem jednak, że istnieje niewielka grupa użytkowników, którzy przykładowo ściągną drogi edytor zdjęć, edytują fotografię, po czym zwracają program. To jedynie jeden z wielu niechlubnych przykładów.

Warto przy tym pamiętać, że Google Play za większość zakupów dokonanych w sklepie nie zwraca środków. Są jednak wyjątki i wtedy należy to zrobić w ciągu 48 godzin od zakupu programu.

Zapraszam też do śledzenia postów Michała na temat darmowych i przecenianych aplikacji w Google Play.

Źródło: własne, androidpit

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Adam Lulek

Doktor nauk ekonomicznych w dyscyplinie finanse, wykładowca, maniak GPW, gier strategicznych, smartfonów i nowych technologii. Sympatyk kolejnictwa i muzyki elektronicznej.