Face ID to nic w porównaniu do skanera opatentowanego przez Samsunga

Adam Lulek Newsy 2017-11-30

Samsung chwali się największą liczbą zabezpieczeń w smartfonie. Oprócz kodu PIN i wzoru, możemy do nich również zaliczyć skaner linii papilarnych, skaner tęczówki oraz skaner twarzy. Te ostatnie działają nie bez problemów. Możecie o nich przeczytać w tym wpisie. Według ostatnich informacji, Koreańczycy intensywnie pracują nad swoją wersją skanowania twarzy w 3D. Jednak sądząc po najnowszym patencie spółki, to jednak prawdopodobnie nie jedyny obszar zainteresowań Samsunga.

Ludzka dłoń ma miliony różnych linii, które są unikatowe dla każdego człowieka. Koreańczycy dostrzegli w tej części ciała potencjał do zabezpieczenia smartfonu. Chodzi o skaner dłoni, który ma pomagać w odzyskiwaniu hasła, a nie odblokowaniu telefonu. Jak to będzie działało?

Zobacz także: Android Go w Polsce?

Według patentu, aparat umieszczony z tyłu urządzenia będzie odpowiedzialny za zrobienie fotografii dłoni. Oznacza to, że metoda ta nie będzie należała do bardzo bezpiecznych, niezależnie od tego jak bardzo unikatowa jest nasza dłoń. Z drugiej strony, raczej nie znajdzie się osoba, która miałaby w swoich archiwach zdjęcie tej części ciała, które posłuży jej do włamania się na konto danego użytkownika.

Ponadto, gdy telefon zidentyfikuje dłoń poprawnie, przypomni hasło w dość nietypowy sposób. Symbole stanowiące hasło będą porozrzucane na zapisanym zdjęciu. Pomoże to użytkownikowi przypomnieć sobie właściwe słowo, a uniemożliwi osobie trzeciej włamanie się do smartfona użytkownika.

Oczywiście, nie jest wcale pewne, że takie rozwiązanie kiedykolwiek się pojawi w urządzeniach Samsunga. Jednak trzeba przyznać, iż zaprezentowany sposób przypominania hasła jest nietypowy i intrygujący.

źródło: sammobile • Pietr

  Czekam aż telefony będą mierzyć długość pindola z dokładnością do jednego miliona cm aby odblokować telefon. Tylko będzie problem rano i z kobietami. Ale co tam. Żadne rozwiązanie nie jest idealne. :3

  • Flaqs

   A blokade tą nazwą #SendNudes 😉

   • Szukar

    Nudes ID

    • Flaqs

     Przyznaje, brzmi lepiej! 🙂

  • Marucins

   jaki problem – robisz kila skanów.

   • Pietr

    W sumie.

  • Rincewind

   Już widzę te kolejki do serwisów, bo telefon „zaniża” wyniki.

  • Michal W

   Z dokładnością do miliona cm? Coś Ci się pomyliło.

   • Pietr

    Na moje warunki to i tak będzie zbyt dokładna. ( ͠° ͟ʖ ͡°)

  • Maciej Wilczura

   Żeby u mnie zadziałało to na pewno będą musieli dać szerokokątny obiektyw