Nietypowe oszustwo podczas Black Friday – ziemniak zamiast iPhone’a 6

Newsy

Szukając markowych sprzętów w niskich cenach nauczyłem się pewnej rzeczy – nie ma nic za darmo. Wielokrotnie dałem się oszukać, dzięki czemu wiem, jakich ofert należy stanowczo unikać. Nie wiedziała o tym pewna amerykanka, która zamiast iPhone’a 6 otrzymała pokrojonego ziemniaka.

Co się stało?

Nie przegap
Co oznacza dla programisty brak usług Google?
jedna aplikacja gms hms jak to zrobic programowanie
Na pewno wielu z Was zwróciła dziś uwagę na premierę smartfonów Huawei z serii P40. Właśnie ruszyła ich przedsprzedaż, a to oznacza, że już niedługo do pierwszych użytkowników trafią flagowe smartfony inne niż te, do których się przyzwyczailiśmy. Największa różnica polega na tym, że brak w nich usług Google. Zamiast w Google Mobile Services (GMS) będą wyposażone […]

Kilka dni temu sklepy oszukujące podczas promocji z okazji Black Friday porównałem do cebuli. Nie jest to żadna nowość, w sieci znajdziemy także porównania do buraków i… ziemniaków. Na miano takiego potocznie zwanego „kartofla” zasłużył człowiek, który sprzedał pewnej nieświadomej amerykance iPhone’a 6. Wszystko byłoby dobrze, gdyby nie to, że w pudełku zamiast telefonu znajdowało się dokładnie 11 kawałków ziemniaka i ładowarka do telefonu… z Androidem.

Zobacz też: Czarny Piątek w Polsce był klapą. Promocje jak co tydzień w Biedronce

Nie ma nic za darmo

Widząc przekreślone ceny i informacje o obniżkach sięgających 90% wielu z nas „zaświecają się oczy”. Niestety, to tak nie działa. Owszem, w amerykańskim Black Friday takie oferty się zdarzają, jednak organizują je jedynie największe sklepy. Omawiany ziemniak został zakupiony u nieokreślonego sprzedawcy, w takiej sytuacji nie wiadomo nawet z kim walczyć o zwrot pieniędzy. Z drugiej strony strata nie jest bardzo duża, sprzedawca zażądał jedynie 100 dolarów.


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x