11 listopada obchodzony jest w Chinach Dzień Singla. Z tej okazji sklepy organizują przeróżne promocje oraz wyprzedaże, by umilić samotnym sercom życie. Jest to niejako odpowiedź na obchodzone 14 lutego Walentynki. Z roku na rok zakupów dokonuje coraz więcej osób. W tym roku ustanowiono nowy rekord.

Rekord pobity

Grupa Alibaba, w skład której wchodzi m.in. Aliexpress ma się z czego cieszyć. W jeden dzień Alipay odnotowało 1,5 miliarda klientów. Dokonali oni transakcji na łączną kwotę 25,3 miliarda dolarów. To o 39% więcej niż w zeszłym roku.

W oficjalnej gali Dnia Singla udział wzięli aktorka Nicole Kidman, muzyk Pharrell Williams, a także piosenkarka Jessie J. Nie zabrakło prezesa grupy Alibaba, Daniela Zhang.

To nie jedyny dzień z okazjami

Dzień Singla jest prawdopodobnie największym dniem na świecie, w którym nie mówi się o niczym innym, jak tylko o wyprzedażach. Nie oznacza to jednak, że pora zapomnieć o innych datach. Przed nami 24 listopada. Wtedy odbędzie się Black Friday – w ten dzień również sklepy zorganizują promocje, którymi warto będzie się zorganizować. 27 listopada z kolei warto pamiętać o Cyber Monday.

źródło: cnet

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kamil Lewicki

Pasjonat dobrej kuchni i technologiczny geek. Mówi, że grywa w squasha, choć to raczej squash pogrywa z nim. Niegdyś zapalony fan ROMów i kerneli. Niezmiennie esteta.