Jest rekord! Dzień Singla przyniósł Alibabie miliardy dolarów

Kamil Lewicki Newsy 2017-11-13

11 listopada obchodzony jest w Chinach Dzień Singla. Z tej okazji sklepy organizują przeróżne promocje oraz wyprzedaże, by umilić samotnym sercom życie. Jest to niejako odpowiedź na obchodzone 14 lutego Walentynki. Z roku na rok zakupów dokonuje coraz więcej osób. W tym roku ustanowiono nowy rekord.

Rekord pobity

Grupa Alibaba, w skład której wchodzi m.in. Aliexpress ma się z czego cieszyć. W jeden dzień Alipay odnotowało 1,5 miliarda klientów. Dokonali oni transakcji na łączną kwotę 25,3 miliarda dolarów. To o 39% więcej niż w zeszłym roku.

W oficjalnej gali Dnia Singla udział wzięli aktorka Nicole Kidman, muzyk Pharrell Williams, a także piosenkarka Jessie J. Nie zabrakło prezesa grupy Alibaba, Daniela Zhang.

To nie jedyny dzień z okazjami

Dzień Singla jest prawdopodobnie największym dniem na świecie, w którym nie mówi się o niczym innym, jak tylko o wyprzedażach. Nie oznacza to jednak, że pora zapomnieć o innych datach. Przed nami 24 listopada. Wtedy odbędzie się Black Friday – w ten dzień również sklepy zorganizują promocje, którymi warto będzie się zorganizować. 27 listopada z kolei warto pamiętać o Cyber Monday.

źródło: cnet • sloniacz

  trochę okazji można było upolować. Kupiłem słuchawki Bluedio Ufo U za 55$ (około 200zł) z transportem z magazynu w Hiszpanii. W X-kom 449zł Allegro 400zł

 • RPP

  Przedmiot, który jeszcze 10 listopada kosztował 17,89$, to dzień później (czyli w Dzień Singla) figurowała cena 32,99$ przeceniona na 17,87$. Więc jaka była realna obniżka ceny? Zamiast teoretycznych 15,10$, realnie obniżono cenę o 2 centy. Nic dodać, nic ująć… INTERES ŻYCIA.

 • MrX

  Nic nie kupowałem, pseudo przeceny

 • Hijinx

  „Przed nami 24 listopada. Wtedy odbędzie się Black Friday – w ten dzień również sklepy zorganizują promocje”…oczywiście mowa o sklepach poza Polską. U nas można liczyć na promocję żenady np. w wykonaniu EURO AGD gdzie będzie przecena rzeczy za 2tys zł……przecena 50zł:-(

  • Polaczek

   No albo będzie typowe wietrzenie magazynów: przecena sprzętów sprzed 5 lat i dwóch generacji których nikt już nie potrzebuje bo są niekompatybilne lub przestarzałe technologicznie i tylko zajmują miejsce.

  • Pabliell

   Bardziej spodziewałbym się 100 rat 0%, to chyba jedyny typ „promocji” w naszym kraju…

 • s90

  25 mld dolarów w jeden dzień? Możliwe to??? :O

 • Polaczek

  Kupiłem dwie pierdółki które mi się przydadzą ale nie są zbyt pilne za ok. 40 PLN. Teraz pozostaje czekać do grudnia aż przyjdą… https://uploads.disquscdn.com/images/5a48be7e4847d18180d360911cdbb7a64fc2656dce4cf7b472fffcc4feef84c8.jpg