Test wytrzymałości iPhone X – etui ochronne powinno być w zestawie!

Kamil Lewicki Newsy 2017-11-06

iPhone X jest najdroższym smartfonem Apple dostępnym na rynku. Kupujący z pewnością zabezpieczyli się na wypadek, gdyby urządzenie się uszkodziło. Jeśli jednak jeszcze tego nie zrobili, prawdopodobnie wkrótce to zrobią. Testy wytrzymałościowe „przełomowego” iPhone’a są jednoznaczne.

Bez etui nie ma lekko

Najnowszego smartfona przetestowała pod kątem wytrzymałości firma SquareTrade, zajmująca się ubezpieczeniami. Test polegał na poddawaniu iPhone’a X różnym zadaniom m.in. zrzucania go pod różnym kątem i sprawdzaniu uszkodzeń.

Pierwszy upadek na ekran zakończył się jego rozbiciem, niedziałającym Face ID, a także brakiem reakcji na dotyk. Tył urządzenia jest podobnie kruchy, jak przód. Na szkle widzimy ogromną pajęczynkę. Test zanurzenia w wodzie iPhone X przeszedł najlepiej. Po półgodzinnej kąpieli zauważono jedynie szum wydobywający się z głośników.

Zobacz też: Czy warto najtańszy abonament?

Odporny na wyginanie

iPhone X trafił również w ręce Zacka z kanału JerryRigEverything. Tutaj smartfon poradził sobie lepiej. Testy na zarysowanie zakończył na 6 stopniach w skali Mohsa, czyli podobnie jak większość flagowców na rynku. Co ciekawe, szkło szafirowe, którym pokryto obiektywy również poddało się przy 6 stopniach.

Bardzo dobrze wypadł test wyginania. W tym aspekcie Apple pokazało klasę. Nic nie odstaje ani nie odchodzi.

Wygląda na to, że spokojne korzystanie z iPhone’a X wymaga posiadania etui, które uchroni kupujących przed wydatkiem 5 tysięcy złotych za każdym razem, kiedy smartfon wyślizgnie się z ręki.

źrodło: YouTube • MrVik

  Przepis na bezpieczne używanie iPhone X: do selfika przed lustrem (żeby było widać telefon i logo na nim) nie używamy etui, a potem zakładamy „gumiaka” (silikonowe grubaśne etui) 😉

  • Vatrax

   przecież od zawsze Etui na iPhone mają wycięte miejsce na logo żeby było wiadomo że to nie jakaś bieda

   • Anven

    Haha ?

 • haVoc vulTure

  Rhinoshield i po klopocie, przewincie sobie do 2:40.
  https://www.youtube.com/watch?v=jCHRKdMEoF0

 • bad-badger

  Ale odkrycie – wszystko ze szkła to niby co ma robić? No wiadomo, że pęka. Albo obchodzisz się jak z jajkiem, albo wsadasz w odporny futerał, i równie dobrze mógły być ten telefon z plastiku, bo guzik wtedy widać. No ale kto by dał za plastik pięć kafli…

  • stark2991

   No ale panie… Przecież Apple jasno powiedziało, że zastosowali najwytrzymalsze szkło smartfonowe ever 😀 Na tych filmach to muszą być podróbki, bo emejzing się nie tłucze 😀

   • bad-badger

    Jak Apple powiedziało, to musi być prawda 🙂 Tyle, że nie dodali, że najmocniejsze też się tłucze. Zarobią na wymianie tych potłuczonych szybek. Wymiana jednej to 1300 PLN. Mistrzowie marketingu – każdy to wie.