Karty podarunkowe Google Play w Wielkiej Brytanii

Cezary Zapała Newsy 2013-03-02

Parę miesięcy temu Google rozpoczęło w Stanach Zjednoczonych sprzedaż specjalnych kart podarunkowych dla osób korzystających z jego sklepu. Pracownicy giganta z Mountain View na pytanie czy usługa będzie sukcesywnie trafiać do pozostałych państw, rozkładali ręce nie potrafiąc udzielić odpowiedzi.

Jak się jednak okazuje już niedługo klienci z Wielkiej Brytanii będą mogli nabywać bony w jednej z trzech dostępnych kwot: 10, 25 i 50 funtów. Wszystko wyszło na jaw w momencie zaktualizowania przez Google dokumentu „Gift cards & Google Play balance”, w którym to dodano informację „Karty podarunkowe Google Play są aktualnie dostępne w Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii”. W dokumencie tym uwzględniono też dostępne nominały (o których wspomniałem wyżej).

Nie wiadomo, kiedy karty trafią do normalnego obiegu, ale nie ciężko się domyślić, że stanie się to lada moment. Ciekawe czy Google zdecyduje się na sprzedaż takich kart w pozostałych krajach, które posiadają pełny dostęp do sklepu (a także czy kiedykolwiek trafią one do Polski).

Źródło: Android Police


Media Machine. Wolny czas, którego niestety mam coraz mniej poświęcam na zgłębianie informacji z takich dziedzin jak prawo, webmastering, trendy w Sieci, marketing oraz inwestycje budowlane.

 • piotrpo

  Dla mnie akurat karty są najmniej ważne – braków w GP jest duuuuużo więcej:
  Możliwość kupowania aplikacji na prezent – nie podepnę młodemu swojej karty kredytowej do konta, a chciałbym kupić mu czasami jakąś aplikację.
  Możliwość generowania kodów upominkowych do własnej aplikacji – chcę dać komuś własną aplikację w prezencie i d….a – nie da się – mogę ewentualnie odrzucić płatność.

 • xxdawidxx

  Jak dla mnie świetna nowina. Mam nadzieję że wprowadzą je jak najszybciej.

 • Ziendal

  Jak bylem w UK (miesiąc temu), to w sklepie były karty Google Gift Cards czy coś w ten deseń, nie przyglądałem się im ale widocznie było napisane że to gift card od Googla o różnych nominałach, obok byl spotify, iTunes.
  O_o

 • skwara96

  A ja myślę, że skoro nawet są takie karty do Nintendo w Polsce, to i bardziej popularne Androidowe powinny się pojawić.

 • DoMiNeLa

  Niestety wątpię, żeby te karty dotarły do polski. Podobne karty są w USA do Steama. (Chociaż przyznaję, że w polsce mamy karty PSN)x