ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Karty podarunkowe Google Play w Wielkiej Brytanii

Autor: Cezary Zapała Kategoria: Newsy

Parę miesięcy temu Google rozpoczęło w Stanach Zjednoczonych sprzedaż specjalnych kart podarunkowych dla osób korzystających z jego sklepu. Pracownicy giganta z Mountain View na pytanie czy usługa będzie sukcesywnie trafiać do pozostałych państw, rozkładali ręce nie potrafiąc udzielić odpowiedzi.

Jak się jednak okazuje już niedługo klienci z Wielkiej Brytanii będą mogli nabywać bony w jednej z trzech dostępnych kwot: 10, 25 i 50 funtów. Wszystko wyszło na jaw w momencie zaktualizowania przez Google dokumentu „Gift cards & Google Play balance”, w którym to dodano informację „Karty podarunkowe Google Play są aktualnie dostępne w Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii”. W dokumencie tym uwzględniono też dostępne nominały (o których wspomniałem wyżej).

Nie wiadomo, kiedy karty trafią do normalnego obiegu, ale nie ciężko się domyślić, że stanie się to lada moment. Ciekawe czy Google zdecyduje się na sprzedaż takich kart w pozostałych krajach, które posiadają pełny dostęp do sklepu (a także czy kiedykolwiek trafią one do Polski).

Źródło: Android Police

Sprawdź najnowsze wpisy