Parę miesięcy temu Google rozpoczęło w Stanach Zjednoczonych sprzedaż specjalnych kart podarunkowych dla osób korzystających z jego sklepu. Pracownicy giganta z Mountain View na pytanie czy usługa będzie sukcesywnie trafiać do pozostałych państw, rozkładali ręce nie potrafiąc udzielić odpowiedzi.

Jak się jednak okazuje już niedługo klienci z Wielkiej Brytanii będą mogli nabywać bony w jednej z trzech dostępnych kwot: 10, 25 i 50 funtów. Wszystko wyszło na jaw w momencie zaktualizowania przez Google dokumentu „Gift cards & Google Play balance”, w którym to dodano informację „Karty podarunkowe Google Play są aktualnie dostępne w Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii”. W dokumencie tym uwzględniono też dostępne nominały (o których wspomniałem wyżej).

Nie wiadomo, kiedy karty trafią do normalnego obiegu, ale nie ciężko się domyślić, że stanie się to lada moment. Ciekawe czy Google zdecyduje się na sprzedaż takich kart w pozostałych krajach, które posiadają pełny dostęp do sklepu (a także czy kiedykolwiek trafią one do Polski).

Źródło: Android Police
Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Cezary Zapała

W redakcji pracowałem od stycznia 2012 do maja 2013 roku. Wcześniej zaś pisałem do e-zinu ActionMag Komputery. Aktualnie jestem właścicielem agencji kreatywnej Media Machine. Wolny czas, którego niestety mam coraz mniej poświęcam na zgłębianie informacji z takich dziedzin jak prawo, webmastering, trendy w Sieci, marketing oraz inwestycje budowlane.