ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

NASA wesprze strażaków. Nowy sprzęt już w trakcie testów!

Autor: Mateusz Jamroz Kategoria: Nauka

Jeszcze przed nadejściem najgorętszej i najsuchszej pogody lata w niektórych częściach Stanów Zjednoczonych pożary spowodowały ogromne straty. Tej wiosny, we współpracy z zespołami przeciwpożarowymi, naukowcy z NASA przetestowali swoje prototypowe narzędzia, aby zapewnić bezpieczniejszą pracę strażaków.

Nowy sposób NASA

Jeden z elementów rozwiązania opracowanego przez NASA w ramach projektu Scalable Traffic Management for Emergency Response Operations skupia się na strażakach obsługujących bezzałogowe systemy powietrzne lub drony. Drony są w stanie rejestrować obrazy termowizyjne krajobrazu, co może pomóc w określeniu najbezpieczniejszego i najskuteczniejszego podejścia do walki z konkretnym pożarem. Działania w przestrzeni powietrznej nad taką katastrofą stają się kluczowe dla szybkiej kontroli i zapobieganiu. Zespół NASA ocenił swoje zestawy UASP w rzeczywistych warunkach podczas dwóch testów terenowych tej wiosny – jeden z wieloma przystankami w południowych Stanach Zjednoczonych, drugi w północnej Kalifornii.

Testy wyszły dobrze

Na podstawie prac w terenie wykonanych podczas testów, naukowcy NASA zebrali ważne dane i informacje zwrotne z rozszerzonego wykorzystania koncepcji innowacyjnego projektu przez zespoły przeciwpożarowe w warunkach rzeczywistych.

Wspaniale było widzieć, jak włączają zestaw UASP do swoich przepływów pracy i słyszeć, jak wpływa on na ich świadomość sytuacyjną. Każdy czas spędzony w terenie ze strażakami jest bardzo cenny – możemy zobaczyć więcej ich świata i zobaczyć, dla kogo budujemy tę technologię

Joey Mercer, główny badacz STEReO w NASA Ames Research Center w
NASA

Byliśmy w stanie od razu sprawdzić, czy nowa funkcja działa dobrze, czy też wymaga natychmiastowej uwagi inżynierów oprogramowania naszego zespołu. To podejście do szybkiego prototypowania, po walidacji w tych warunkach operacyjnych, jest dla nas najszybszym sposobem, aby mieć pewność, że zapewniamy tym użytkownikom funkcje, których potrzebują

Joey Mercer, główny badacz STEReO w NASA Ames Research Center w

Przyszłość najważniejsza dla NASA

W miarę postępu sezonu pożarowego zespół STEReO będzie się uczyć, jak ulepszyć zestaw UASP. Pracownicy Służby Leśnej i CAL FIRE będą nadal obsługiwać zestawy UASP przez cały sezon pożarowy, dając zespołowi STEReO wiele możliwości obserwowania, w jaki sposób operatorzy dronów wykorzystują swoją technologię podczas reakcji na pożary.

Źródło: nasa.gov

Sprawdź najnowsze wpisy