Nowe radio samochodowe od Sony. Kierowcy będą zachwyceni

2 minuty czytania
Komentarze

Sony wprowadza na rynek europejski nowe produkty z serii Mobile ES, które zgodnie z filozofią firmy mają na celu zapewnienie kierowcom lepszej jakości rozrywki i warunków jazdy. Tym razem wśród nowości znalazło się zaawansowane radio samochodowe oraz wzmacniacze mocy.

Sony prezentuje nowe radio samochodowe do sprzedaży trafi już w grudniu

Sony prezentuje nowe radio samochodowe – do sprzedaży trafi już w grudniu
fot. Sony

Sony regularnie wprowadza na rynek europejski nowe produkty, które w pierwszej kolejności mają zainteresować kierowców. Nie inaczej jest również w listopadzie. Japońska firma oficjalnie zapowiedziała bowiem debiut radia samochodowego AV model XAV-9550ES oraz wzmacniaczy mocy XM-8ES i XM-6ES. Wszystkie trzy urządzenia mają na celu zapewnienie użytkownikom czystego i szczegółowego dźwięku o studyjnej jakości wewnątrz własnego auta.

Oczywiście najważniejszym ze sprzętów jest radio samochodowe, które charakteryzuje się 10,1-calowym ekranem dotykowym HD. Ponadto urządzenie jest kompatybilne z formatami audio wysokiej rozdzielczości, takimi jak WAV, FLAC, ALAC, a także DSD. Co ważne, w grę wchodzi również możliwość bezprzewodowego połączenia sprzętu z Apple CarPlay i Android Auto.

Zobacz też: Yanosik bez reklam w aplikacji. Sposób jest prosty, ale nie wszystkim się spodoba

Z kolei dwa pozostałe urządzenia, czyli wzmacniacze mocy XM-8ES i XM-6ES, mimo swoich niewielkich wymiarów, oferują mnóstwo portów wejściowych i wyjściowych, które ułatwiają instalację na ograniczonej przestrzeni. Oba modele są zgodne z dźwiękiem wysokiej rozdzielczości. Wzmacniacz XM-8ES dysponuje mocą 8 × 100 W, podczas gdy XM-6ES mocą 6 × 100 W.

Radio samochodowe XAV-9550ES będzie dostępne w sprzedaży u autoryzowanych dealerów od grudnia 2023 roku natomiast wzmacniacze XM-8ES i XM-6ES trafią do obiegu miesiąc później – w styczniu 2024 roku.

Na sam koniec warto jeszcze wspomnieć o naszym zestawieniu najlepszych gadżetów do samochodu. Z kolei, jeśli interesują was uchwyty na telefon do auta lub transmitery Bluetooth również stworzyliśmy osobne teksty poświęcone właśnie tym akcesoriom.

Źródło: Informacja prasowa Sony Europe

Część odnośników to linki afiliacyjne lub linki do ofert naszych partnerów. Po kliknięciu możesz zapoznać się z ceną i dostępnością wybranego przez nas produktu – nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz niezależność zespołu redakcyjnego.