yanosik

Yanosik bez reklam w aplikacji. Sposób jest prosty, ale nie wszystkim się spodoba

3 minuty czytania
Komentarze

Yanosik jako aplikacja radzi sobie w Polsce fantastycznie, i to pomimo upływu 13 lat od premiery oraz ogromnej konkurencji ze strony Google Maps. Teraz deweloperzy przygotowali funkcję, na którą kierowcy wyczekiwali latami. Haczyk polega niestety na tym, że nie jest ona darmowa.

Yanosik pozwoli wyłączyć reklamy za drobną opłatą

Każdy powinien być uczciwie wynagrodzony za swoją pracę, a twórcy aplikacji Yanosik (dostępna na Android oraz iOS) nie wymagają wiele. W zamian za wyłączenie reklam, autorzy programu chcą średniej (9,99 zł) lub dużej (15,99 zł) kawy. Jednorazowa płatność pozwoli pozbyć się reklam głosowych i banerowych na 30 dni, ale nic nie szkodzi, aby ustawić opłaty cykliczne i całkowicie już zrezygnować z reklam tak jak w przypadku korzystania z coraz droższego w Polsce YouTube Premium.

Wprowadzenie możliwości wyłączenia reklam w aplikacji Yanosik to odpowiedź na potrzeby kierowców. Niejednokrotnie zwracano się do nas z zapytaniem o tę opcję.

Nasz zespół pracował nad tym rozwiązaniem od dłuższego czasu i po szeregu testów zdecydowaliśmy się na wprowadzenie możliwości wyłączenia reklam głosowych, banerowych oraz z ekranu startowego za zakup średniej lub dużej kawy.

Ta forma to jednocześnie podziękowanie dla zespołu Yanosik za ich pracę, która jest również wartością dodaną dla użytkownika, który jeśli będzie chciał, to będzie mógł korzystać z naszej aplikacji bez tła reklamowego

Małgorzata Dąbrowska, szefowa marketingu w Yanosik

Twórcy aplikacji wyraźnie też zaznaczają, że wsparcie przysłowiową kawą jest wyłącznie opcjonalne. Firma w przyszłości nie planuje chować konkretnych funkcji programu za opłatami, co oczywiście jest godne pochwały. Warto jednak się upewnić, że na systemach Android, oraz iOS, macie program zaktualizowany do stosownej wersji. W przypadku platformy Google to wersja 4.0.1.3, a na urządzeniach Apple to z kolei numerek 5.1.6.

Ile osób korzysta z aplikacji Yanosik?

W chwili gdy to sprawdzam (7 listopada 2023 r.), z aplikacji Yanosik korzysta ok. 160 tys. osób. Nie jest to daleko od rekordu, który padł w majówkę 2023 r.239 tys. aktywnych użytkowników jednocześnie. Podczas swojej 13-letniej historii, program zaliczył ok. 10 mln pobrań na Google Play.

Z komentarzy na platformie można wyczytać, że użytkowników aplikacji rzeczywiście denerwują reklamy. Przykładowo, Radio Yanosik potrafi się uruchamiać, nawet gdy słuchamy muzyki ze Spotify Premium. Negatywny sentyment wobec reklam pokazują też oceny – 3,8/5 gwiazdek, w kontekście 148 tys. opinii pozwalają wywnioskować, że zespół z firmy Neptis SA może jeszcze co nieco poprawić.

Dodatkowo pamiętaj, że w przypadku zgubienia lub kradzieży smartfona, zawsze dobrze jest mieć włączoną funkcję lokalizacji telefonu, aby łatwo namierzyć jego położenie.

Część odnośników to linki afiliacyjne lub linki do ofert naszych partnerów. Po kliknięciu możesz zapoznać się z ceną i dostępnością wybranego przez nas produktu – nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz niezależność zespołu redakcyjnego.