LINKI AFILIACYJNE

Jaki uchwyt na telefon do samochodu wybrać? Ranking polecanych modeli

Zaktualizowano
Jaki uchwyt na telefon do samochodu wybrać? Ranking polecanych modeli

Uchwyt grawitacyjny Baseus Metal Age

Uchwyt grawitacyjny to bardzo dobre rozwiązanie. Szczególnie jeśli sam holder jest uniwersalny i dostosuje się do twoje smartfona.


Jaki uchwyt na telefon do samochodu wybrać? Ranking polecanych modeli

3mk Drive & Charge

Jeśli poszukujesz solidnego rozwiązania, które będzie ci towarzyszyć w nie jednym i nie dwóch samochodach 3mk Drive & Charge zdecydowanie jest czymś dla ciebie.


Jaki uchwyt na telefon do samochodu wybrać? Ranking polecanych modeli

Uchwyt grawitacyjny Baseus

Budżetowe rozwiązania też potrafią być świetne. Idealnym tego przykładem jest ten prosty, aczkolwiek funkcyjny uchwyt grwitacyjny od Baseusa.


Jaki uchwyt na telefon do samochodu wybrać? Cóż, w zależności od naszych preferencji, budżetu oraz oczywiście samochodu – odpowiedzi na tak postawione pytanie może być cała masa. Niemniej dziś postaram się wyróżnić kilka najlepszych i najbardziej uniwersalnych holderów, które pomogą wam w dostosowaniu kokpitu pojazdu do większej funkcjonalności.

Na samym wstępie należy jednak pokrótce wyjaśnić, czym są uchwyty na telefon do samochodu. Nie mówimy tu bowiem o holderach, z których korzystają pasażerowie lub takich montowanych na zewnątrz pojazdu. Tematem tego tekstu są klasyczne uchwyty nastawione na kierowców lub ewentualnie pasażera siedzącego na przednim siedzeniu.

W końcu nie każdy pojazd posiada wbudowany panel z komputerem pokładowym. Na całe szczęście sprawny smartfon i dobry uchwyt na telefon do samochodu mogą sprawić, że nawet kilkudziesięcioletnie Maluchy, Polonezy czy Syreny otrzymają powiew świeżości i technologii na swoim kokpicie. Wszystko to za całkiem niewielką cenę! W tym miejscu przytoczmy typy holderów:

  • Uchwyt na kratkę
  • Uchwyt na kokpit
  • Uchwyt na szybę
  • Uchwyt magnetyczny
  • Uchwyt z ładowarką

Jaki uchwyt na telefon do samochodu wybrać?

Jaki uchwyt na telefon do samochodu wybrać? Kierowca kręcący kierownicą

Zacznijmy od tego, że aktualnie na rynku znajdziemy mnóstwo różnego rodzaju uchwytów, które kierowca może zamontować we wszelakich miejscach samochodu. Najpopularniejsze „lokacje” to oczywiście centralna kratka od nawiewu, szyba oraz sam kokpit. Niestety w tym przypadku dużo do powiedzenia ma konstrukcja pojazdu, ponieważ nie w każdym wnętrzu kratki będą wystarczająco szerokie, aby zawiesić tam holder.

W związku z tym, jeśli jesteście zainteresowani zakupem uchwytu na telefon do samochodu, jednak nie jesteście zdecydowani na jedną z wyżej przytoczonych opcji, warto przeanalizować wnętrze pojazdu i wybrać strategiczny punkt, w którym smartfon będzie najbardziej przydatny. Podkreślmy jednak, że holdery mają sprawować funkcję pomocniczą – na tak „przytwierdzonych” telefonach kierowca może na przykład wyświetlić nawigację w jednej z aplikacji mobilnych lub kontrolować muzykę odtwarzaną na Spotify bez konieczności odrywania wzroku od jezdni na dłużej niż sekundę.

Podczas wyboru uchwytu na telefon do samochodu warto również kierować się kompatybilnością holdera z telefonem. Z reguły większość tego typu gadżetów posiada regulowane chwytaki, niemniej czasem zdarza się, że konkretne modele są przystosowane do wybranych urządzeń. Dodatkowo ważnym elementem uchwytu jest materiał, z którego został zrobiony oraz oczywiście jego trwałość. Wszystko to w imię solidności oraz długowieczności.

Uchwyt na telefon do samochodu na kratkę

Tak jak już wspomniałem, jedną z najpopularniejszych wersji holderów są te montowane na kratce od nawiewu. Najczęściej jest to centralna sekcja zlokalizowana pod lub nad radiem. Nie oznacza to jednak, że takiego uchwytu nie można przymocować po lewej stronie kierownicy — oczywiście, jeśli tylko macie taką opcję.

Uchwyt na telefon do samochodu Baseus Metal Age

Soldine rozwiązanie w niewysokiej cenie? Tak to możliwe, a świadczy o tym Baseus Metal Age, czyli uchwyt na telefon do samochodu od renomowanego producenta. Ta opcja posiada wiele atutów, ale najważniejsze z nich to trzypunktowe holdery, które dostosują się do wielkości i szerokości twojego smartfona. Co więcej, całość jest bardzo stabilna, a w każdym momencie można ją usztywnić za pomocą tylnego pokrętła. Niestety w przypadku tego konkretnego uchwytu, niemożliwe jest ustawienie telefonu w sposób poziomy.

Uchwyt na telefon do samochodu grawitacyjny Baseus

Tańszą wersją powyższego wariantu jest klasyczny uchwyt również od firmy Baseus. W tym przypadku musimy pogodzić się z nieco skromniejszym i mniej „odjechanym” designem, jednak w zamian otrzymujemy gadżet za naprawdę niewielkie pieniądze. Podobnie jak w przypadku Metal Age omawianego właśnie uchwytu nie ustawicie w poziomie.

Uchwyt na telefon do samochodu 3mk Memo Hug

Solidność aż bije z samych zdjęć uchwytu 3mk Memo Hug. Głowica z chwytakami, która obraca się o 360 stopni oraz regulowane zaciski sprawiają, że holder od polskiej firmy stanowi bardzo dobrą propozycję dla wszystkich kierowców, którzy chcą kupić uchwyt wystarczający na długie lata i co najmniej kilka smartfonów. Memo Hug jest idealne dla smartfonów od 4,5 do 6,5 cala.

Uchwyt na telefon do samochodu na kokpit

Kolejnym sposobem na korzystanie z uchwytów na telefon w samochodzie są te mocowane do kokpitu. W tym przypadku większość z poniższych propozycji powinna idealnie pasować pod każdy pojazd, niezależnie od jego gabarytów oraz rocznika. Co więcej, ta wersja holderów zapewnia bardzo solidną stabilność smartfona. Podobny sposób montażu wykorzystuje zestaw głośnomówiący do auta.

Uchwyt na telefon do samochodu Baseus Metal Age na kokpit

Wykonany z aluminium i tworzywa sztucznego uchwyt Baseus Metal Age to nieco odświeżona wersja przytoczonego wyżej holdera. Sęk w tym, że tym razem chińska firma zamieniła uchwyt wchodzący w kratki od nawiewu na długi wysięgnik, który mocuje się na kokpicie za pomocą kleju wielokrotnego użytku. Ta opcja jest nie tylko solidna, ale również całkiem budżetowa.

Uchwyt na telefon do samochodu Baseus C01

Opcją, która łączy uchwyt na telefon do samochodu montowany na kokpicie z jego magnetyczną wersją jest Baseus C01. Cały gadżet przykleja się do centralnej części pojazdu, a następnie smartfon opiera się na holderze za pomocą magnesu wmontowanego w narzędzie. Co ważne do wyboru mamy aż trzy wersje kolorystyczne tego uchwytu.

Uchwyt na telefon do samochodu Spigen Car Mount Holder TS35

Nieco droższą, aczkolwiek bardzo mobilną i elastyczną opcją jest Spigen Car Mount Holder TS35. Z tego uchwytu skorzystacie zarówno w orientacji poziomej jak i pionowej. Dodatkowo chwytaki są regulowane w taki sposób, że „złapią” nawet większe smartfony. Zaznaczmy jednak, że producent nie zaleca stosowania uchwytu na skórzanych powierzchniach. Wszystko to ze względu na żelową przyssawkę, która znajduje się na końcu holdera.

Uchwyt na telefon do samochodu na szybę

Możliwe, że najbardziej klasycznym rozwiązaniem jest jednak uchwyt na telefon do samochodu montowany na szybie. Oczywiście mowa tu o tej przedniej! W większości przypadków w grę wchodzi solidna przyssawka, która nie pozwoli waszemu smartfonowi spaść z holdera nawet przy gwałtownej jeździe po jednej z naszych pięknych polskich dróg.

Uchwyt na telefon do samochodu 3mk Drive & Charge

3mk Drive & Charge

3mk Drive & Charge prezentuje się bardzo solidnie, jednak jego walory nie kończą się tylko na sferze wizualnej. Ten konkretny uchwyt posiada bardzo dobrą przyssawkę oraz zaciski, które pozwolą na to, aby twój smartfon wypadł z chwytaka przy żadnej możliwej okazji. Dodatkowo 3mk Drive & Charge jak sama nazwa wskazuje, posiada wbudowaną ładowarkę indukcyjną.

Uchwyt na telefon do samochodu Belkin F8M978bt

Klasycznym ramieniem z zamontowanym chwytakiem na końcu jest Belkin F8M978bt. Bardzo dobra pozycja z możliwością obracania smartfona o 360 stopni powinna przypaść do gustu wszystkim fanom standardowych rozwiązań. Samo urządzenie znajduje się na dwóch regulowanych zaczepach, a do szyby przytwierdza się sporawą przyssawkę.

Uchwyt na telefon do samochodu Baseus Solid Series

Pomimo sporych rozmiarów Baseus Solid Series jest bardzo tanią opcją, która wykorzystuje znany nam już schemat. Duże ramię z regulowanym wysięgnikiem oraz możliwość przymocowania telefonu do chwytaka za pomocą przyklejenia. Podobnie jak powyższa propozycja — Baseus Solid Series trafi w pierwszej kolejności do osób lubujących się w klasycznych rozwiązaniach.

Uchwyt na telefon do samochodu magnetyczny

Szukając jeszcze innych rozwiązań, warto rzucić okiem na magnetyczne uchwyty, które charakteryzują się bardzo schludnym designem. W takich konstrukcjach brakuje bowiem klasycznych chwytaków. Ich rolę przejmuje magnes, który „spaja” powierzchnie holdera z pleckami telefonu lub etui. Co ciekawe niektóre z uchwytów są sprzedawane razem ze specjalnymi magnetycznymi płytkami.

Uchwyt na telefon do samochodu Baseus 360-degree Rotation

Możliwe, że jednym z najbardziej schludnych i minimalistycznych uchwytów na telefon do samochodu jest Baseus 360-degree Rotation. Prosta konstrukcja pozwala przymocować telefon do czarnej powierzchni w dowolnej orientacji — zarówno poziomej, pionowej jak i nawet skośnej. Dodatkowo jest to bardzo budżetowe rozwiązanie, które nie nadszarpnie waszego portfela.

Uchwyt na telefon do samochodu Swissten S-Grip AV-M3

Magnetyczny uchwyt na telefon do samochodu można również zamontować w kratce od nawiewu. Właśnie taką technologię wykorzystuje Swissten S-Grip AV-M3. Nieco droższa opcja niż przytoczony powyżej Baseus 360-degree Rotation również charakteryzuje się mocnym magnesem oraz możliwością obracania smartfona o 360 stopni. Całość wykonano natomiast z tworzywa sztucznego.

Uchwyt na telefon do samochodu Spigen Kuel Signature QS11 Air Vent Magnetic Car M

Trzecia propozycja z grona magnetycznych uchwytów na telefon to Spigen Kuel Signature QS11. Ta konstrukcja została wyposażona w bardzo mocny magnes neodymowy, więc po pierwsze całość zadziała nawet z założonym etui, a po drugie urządzenie będzie na nim „wisieć” z ponadprzeciętną stabilnością. Cały zestaw z holderem zawiera nie tylko uchwyt, ale również dwie blaszki montowane do smartfona oraz dwie podkładki pod owe blaszki.

Uchwyt na telefon do samochodu z ładowarką indukcyjną

Fani technologicznych rozwiązań mogą pokusić się o zakup uchwytu z ładowarką indukcyjną. Takie rozwiązanie jest bardzo przydatne szczególnie w dłuższych podróżach, kiedy to nawigacja jest włączona niemalże cały czas, a nasz smartfon nie posiada potężnej baterii. W takim przypadku holder z wbudowaną ładowarką bezprzewodową spisuje się co najmniej świetnie. Oczywiście często są to również najdroższe opcje.

Uchwyt na telefon do samochodu Baseus Wisdom Auto Alignment

Baseus Wisdom Auto Alignment to urządzenie co najmniej bardzo uniwersalne. Całą konstrukcję można zamontować na kokpicie samochodu, a solidne ramie sprawia, że uchwyt jest odporny na różnego rodzaju drgania oraz bujanie. Co do samej ładowarki, warto wspomnieć, że może popisać się mocą 15 W i absolutnie nie przegrzewa reszty gadżetu, która jest wykonana tworzywa ABS odpornego na wysoką temperaturę.

Uchwyt na telefon do samochodu Samsung GP-PLU021SAABW

Być może mało kto wiedział o tym, że Samsung posiada serię produktów nawet w świecie uchwytów na telefon do samochodu. Naszą propozycją od południowokoreańskiej firmy jest montowany na kratce od nawiewu holder o wyjątkowo schludnym designie. Szczerze mówiąc, gdyby tylko całą konstrukcję zwieńczyć o logo nadgryzionego jabłka najprawdopodobniej nikt nie zorientowałby się, że jest to produkt od Samsunga, a nie Apple.

Uchwyt na telefon do samochodu Hama MagCharge Car FC15 15W

Na sam koniec uchwyt od równie popularnej firmy Hama. Jak sam producent informuje — w tym gadżecie wykorzystano technologie Apple MagSafe, Hama MagLine oraz Wireless Turbo Fast Charge. W praktyce oznacza to, że ten konkretny holder stanowi świetną propozycję dla wszystkich osób zainteresowanych nowinkami technologicznymi. Dodatkowo całość trzyma smartfona na magnetycznym klipsie. Co ciekawe spośród trzech tych propozycji to właśnie MagCharge Car od firmy Hama jest najtańszą opcją.

Jaki wybrać uchwyt na telefon do samochodu? Podsumowanie

Cóż, zakup tak prostego narzędzia, jakim jest uchwyt na telefon do samochodu, wcale nie musi być błahostką. W zależności od wielu zewnętrznych czynników kierowcy mogą decydować się na różne rozwiązania. Niemniej koniec końców, wcale nie są tak aż tak drogie przedmioty, więc nic nie stoi na przeszkodzie, aby zdecydować się na wybór dwóch tańszych holderów (np. jeden na szybę, a drugi na kratkę od nawiewu), a następnie wybrać ten „lepszy” lub „odpowiedniejszy”.

Uchwyt na telefon do samochodu ma również wiele zalet. Zapaleni fani krajowych lub zagranicznych wycieczek na czterech kołach mogą umieścić w holderze swojego smartfona, aby wyświetlać na nim wskazówki dotyczące dojazdu do celu. Tymczasem fani dobrej muzyki dzięki temu narzędziu mają pod ręką swój telefon, więc w teorii odchodzi ryzyko zagapienia się na fotel pasażera czy podłokietnik podczas poszukiwania smartfona.

Dodatkowo, jeśli chcecie popisać się inwencją twórczą, możecie ustawić uchwyt w taki sposób, aby był on skierowany w stronę pasażera zajmującego miejsce z przodu. Wówczas może on włączyć na smartfonie jeden z serwisów streamingowych lub YouTube’a i bez konieczności wysilania rąk obejrzeć interesujące go filmy. Oczywiście wszystko to na słuchawkach, aby nie rozpraszać kierowcy!

Oprócz bezpieczeństwa kierowcy oraz pasażerów, uchwyt na telefon do samochodu dba również o naszego smartfona. W końcu ile razy zdarzyło się wam położyć telefon na kokpicie lub otwartym schowku, a następnie szukać go gdzieś pod siedzeniami, po gwałtowniejszym zrywie czy ostrzejszym zakręcie. Umieszczenie smartfona w solidnym chwytaku niweluje takie niebezpieczeństwo praktycznie do zera.

Na sam koniec warto jeszcze wspomnieć o możliwości zamienienia telefonu trzymanego na uchwycie w zestaw głośnomówiący. Taka opcja jest szczególnie przydatne podczas długich podróży lub jazdy po zatłoczonych miastach. Aby stworzyć taki zestaw wcale nie potrzeba nowoczesnego pojazdu. W końcu większość samochodów ma systemy audio, które można połączyć z telefonem za pomocą Bluetooth. W ustawieniach telefonu włącz tę funkcję, a następnie wyszukaj i połącz się z systemem audio samochodu. Jeśli twój samochód nie ma Bluetooth, możesz użyć adaptera FM lub kabla AUX.

Gdy tylko otrzymasz połączenie, upewnij się, że twój telefon jest ustawiony na opcję głośnomówiącą. W tym miejscu warto podkreślić, że duża część nowoczesnych smartfonów automatycznie przełączy się na głośnomówiący, gdy są połączone z systemem audio samochodu. Co więcej, nic nie stoi na przeszkodzie, aby korzystać z asystentów głosowych, takich jak Siri, Alexa czy Google Assistant. Wówczas będziecie mogli odebrać połączenie lub nawet je wykonać bez konieczności odrywania wzroku od jezdni oraz rąk od kierownicy.

Część odnośników to linki afiliacyjne lub linki do ofert naszych partnerów. Po kliknięciu możesz zapoznać się z ceną i dostępnością wybranego przez nas produktu – nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz niezależność zespołu redakcyjnego.