Toyota Prius

Nowa Toyota Prius oficjalnie. Przy takiej cenie za hybrydę większość z was od razu wysiądzie

2 minuty czytania
Komentarze

Nowa Toyota Prius przyjedzie do Europy już niebawem. Ikona samochodów hybrydowych tym razem nie będzie dostępna w wersji z klasycznym układem hybrydowym, a jedynie z napędem typu Plug-In (PHEV). Model zadebiutuje w trzech wersjach wyposażeniowych i może pochwalić się niemałą mocą. I równie niemałą ceną.

Nowa Toyota Prius Plug-In – cena was powali

Toyota Prius

Nowa Toyota Prius nie tylko prezentuje się bardziej ekskluzywnie, ale też obiecuje bardzo dużo mocy. To będzie zdecydowanie najszybszy Prius w historii, bo z układu hybrydowego typu Plug-In Toyota „wyciągnęła” 223 konie mechaniczne, które pozwolą rozpędzić auto od 0 do 100 km/h w 6,6 sekundy.

Imponujące są też przewidywania i wstępne testy WLTP w sprawie zasięgu przebytego na „samym prądzie”. Producent obiecuje, że nowy Prius w cyklu mieszanym powinien pokonać między 72 a 86 kilometrów na jednym naładowaniu, co oznacza, że po 100 kilometrach spali dokładnie 0,8 litra benzyny. Danych spalania silnika spalinowego w trybie HEV nie podano, ale jeśli w układach hybrydowych japońskiej marki nic się nie zmieniło, to możemy spodziewać się maksymalnie 6-7 litrów na 100 kilometrów.

To wszystko na papierze wygląda niezwykle zachęcająco, dlatego jeśli już planujesz zakup nowego Priusa, to zapnij pasy, bo przejdziemy teraz do ceny.

Toyota Prius
Wersja Executive, czyli najbogatsza

Podstawowa wersja wyposażeniowa (zawierająca system multimedialny z 12,3-calowym wyświetlaczem, światła w technologii LED, alufelgi, podstawowe systemy bezpieczeństwa,elektronicznie regulowany fotel kierowcy) startuje od 199 900 złotych. Toyota oczywiście chwali się, że to cena „poniżej 200 tysięcy” (ciężko się nie zgodzić), ale spójrzmy prawdzie w oczy: z tankowaniem (ładowaniem zresztą też) w drodze z salonu do domu magiczna bariera zostanie przekroczona.

To dokładnie 40 tysięcy złotych drożej od najmocniejszej wersji Toyoty Prius Plug-In poprzedniej generacji i dokładnie 79 tysięcy złotych drożej od podstawowego wariantu starszego modelu.

„Na szczęście” można wydać jeszcze więcej

Toyota Prius

Jeśli uważacie, że 199 900 złotych to za mało, to Toyota Prius występuje również w dwóch bogatszych wersjach wyposażenia: Prestige z cyfrowym lusterkiem zewnętrznym, większymi kołami, podgrzewaniem kierownicy i światłami adaptacyjnymi za 211 900 złotych (215 400 złotych ze szklanym dachem) oraz Executive z monitorem panoramicznym, kamerami 360 stopni, wentylowanymi fotelami i dachem z panelami fotowoltaicznymi, przedłużającym zasięg o około 9 kilometrów każdego dnia za 239 900 złotych.

Każdy zdecydowany klient będzie mógł udać się do najbliższego salonu Toyoty i dokonać rezerwacji już 27 marca 2023 roku.

    Motyw