ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Elektryczny radiowóz? F-150 Lightning w nowej odsłonie prezentuje się świetnie!

Autor: Borys Francuz Kategoria: Motoryzacja

Nie tak dawno informowaliśmy Was o tym, że Ford ma zamiar znacznie zwiększyć liczbę produkowanych samochodów elektrycznych. Jednym z modeli, który podlega pod projekt jest F-150 Lightning. Jak się okazuje, swoje trzy groszy do całego procesu dołoży amerykańska policja, która zamówiła spersonalizowane pojazdy!

Elektryki przeciwko przestępcom! F-150 Lightning najnowszym przykładem

Elektryki przeciwko przestępcom! F-150 Lightning najnowszym przykładem

Ford F-150 Lightning Pro SSV – dokładnie taką nazwę nosi nowy samochód elektryczny należący do amerykańskiej policji. Pierwszy w historii „pick-up elektryk” zaprojektowany z myślą o stróżach prawa został właśnie zaprezentowany światu za pośrednictwem mediów społecznościowych koncernu. Powiedzieć, że nowy radiowóz prezentuje się genialnie to jak nic nie powiedzieć!

Przede wszystkim należy zacząć od tego, że ulepszony model klasycznego F-150 Lightning został stworzony z myślą o pomocy obywatelom. Tak więc raczej nie powinniśmy spodziewać się, że zobaczymy go w dynamicznych pościgach za przestępcami. W pierwszej kolejności Pro SSV ma asystować klasycznym jednostkom. Jednym z takich zadań może być holowanie łodzi czy innych samochodów w bezpieczne miejsce.

W porównaniu z fabrycznym modelem F-150 Lightning w wersji policyjnej ma zamontowane stalowe płyty oraz wzmocnioną ramę. Dodatkowo Ford zajął się klasycznymi sprawami takimi jak sygnalizacja świetlna oraz odpowiednie oznakowanie samochodu. Patrząc pod kątem wydajności, pojazd niczym nie różni się od swojego pierwowzoru. Oznacza to, że stróże prawa ze Stanów Zjednoczonych do swojej dyspozycji dostaną 452 lub 580 koni mechanicznych (w zależności od wersji) oraz około 483 kilometry zasięgu.

Nowy radiowóz amerykańskiej policji zostanie wprowadzony na rynek w 2023 roku. Aktualnie odbywają się testy pojazdów, ale z całym przekonaniem można stwierdzić, że ostatecznie trafią one w ręce stróżów prawa. Niestety na ten moment nie dowiedzieliśmy się ile egzemplarzy F-150 Lightning Pro SSV wyprodukuje Ford. Ponadto pod znakiem zapytania stoi liczba jednostek, do których trafi model. Jednakże pomimo tego ciężko ukryć, że radiowóz w formie elektrycznego pick-upa prezentuje się naprawdę nowocześnie oraz groźnie.

Źródło: Engadget

Sprawdź najnowsze wpisy