ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

GreenWay przejmuje sieć Revnet – 70 ładowarek aut elektrycznych ma nowego właściciela

Autor: Mateusz Nowak Kategoria: Motoryzacja

GreenWay poinformował o przejęciu sieci stacji ładowania aut elektrycznych Revnet. Wiadomo już, co teraz stanie się z 70 ładowarkami na terenie Polski. Dotychczasowy właściciel marki Revnet wciąż będzie obecny na rynku, ale skupi się na innej działalności.

GreenWay przejmuje sieć Revnet – co z tego wynika?

GreenWay ogłosił przejęcie sieci stacji ładowania samochodów elektrycznych Revnet. Do końca tego roku 70 ładowarek Revnet zostanie włączonych do sieci GreenWay. Stacje będą dostępne publicznie i widoczne w aplikacji GreenWay. Powyższa mapa pokazuje, gdzie znajdują się te ładowarki. Ich nowy właściciel zadba również o serwisowanie sprzętu, proces obsługi klienta i rozwiązania roamingowe.

Dzięki transakcji klienci Revnet otrzymają dostęp do największej sieci ładowania w Polsce, wraz z naszą obsługą klienta i dostępnością usług ładowania na najwyższym poziomie w branży – mówi Rafał Czyżewski, Prezes GreenWay Polska. – Z drugiej strony, włączając siedemdziesiąt nowych stacji do naszej sieci, zwiększamy dostęp do usług ładowania dla naszych obecnych klientów. Jesteśmy przekonani, że kierowcy chętnie skorzystają z nowych lokalizacji, szczególnie po ich rozbudowie.  

Sieć Revnet składa się ze stacji ładowania AC o mocy 22 kW. Znajdują się one głównie w lokalizacjach miejskich. GreenWay chce podnieść moc niektórych ładowarek poprzez ich rozbudowanie do szybkich stacji DC.

Co z firmą Rawicom, dotychczasowym właścicielem stacji ładowania spod szyldu Revnet? Adam Hłond, współwłaściciel i członek zarządu Rawicom mówi, że cieszy się, iż firma oddaje owoc kilkuletniej pracy w dobre ręce. Pragnę podkreślić, że nasza firma nadal pozostaje na rynku elektromobilności, skupiając się na dostarczaniu klientom wysokiej klasy urządzeń i infrastruktury do ładowania pojazdów elektrycznych oraz świadczenia usług montażu i serwisu. Cały czas rozwijamy nasz główny kierunek, w którym od wielu lat się specjalizujemy, jakim jest budowa wielkoskalowych farm fotowoltaicznych – dodaje.

Podobnie jak stacje benzynowe ogłosiły ostatnio promocję na paliwo, tak i GreenWay ogłosił obniżki cen wybranych abonamentów. Szczegóły znajdziecie na stronie operatora.

źródło: informacja prasowa, zdjęcie główne: CHUTTERSNAP/Unsplash

Sprawdź najnowsze wpisy