ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Dyskryminacja w Sony

Honda i Sony mają w planach stworzenie całkowicie nowej marki motoryzacyjnej!

Autor: Borys Francuz Kategoria: Motoryzacja

O wspólnym biznesie, który od dłuższego czasu tworzy Honda i Sony informowaliśmy Was jeszcze w marcu. Obie firmy mają w planach zawrzeć długoterminowe partnerstwo, którego owocem będą samochody elektryczne. Jak się dzisiaj okazało bardzo możliwe, że wydarzy się to za pośrednictwem całkowicie nowej marki.

Honda i Sony z przytupem wejdą na rynek motoryzacyjny?

Honda i Sony z przytupem wejdą na rynek motoryzacyjny?

Współpraca na linii Honda-Sony jest niezwykle prosta. Pierwsza z wymienionych firm zajmuje się produkcją samochodów elektrycznych, a druga tworzy całkowicie nową platformę mobilną. W efekcie już wkrótce na rynku pojawią się pojazdy wyprodukowane przez Hondę a wyposażone w elektronikę od Sony. Plan mimo swojej prostoty posiada kilka haczyków. Jednym z nich jest forma funkcjonowania nowopowstałych samochodów.

Dziś dowiedzieliśmy się, że najprawdopodobniej w wyniku współpracy obu stron Japończycy stworzą osobną działalność. W rozmowie z serwisem Nikkei doniesienia potwierdził sam dyrektor generalny Sony — Kenichiro Yoshida.

Doszliśmy do porozumienia, że najlepiej będzie stworzyć spółkę joint venture. To lepsze rozwiązanie niż przyporządkowanie nowej firmy do Hondy czy Sony. Mam nadzieję, że w przyszłości będę mógł poruszyć ten temat szerzej.

Kenichiro Yoshida — dyrektor generalny Sony

Niestety Japończyk nie zdradził większej ilości szczegółów co do sposobu funkcjonowania nowej spółki na rynku. Na ten moment wiemy jedynie, że współpraca obu firm sprawi, że samochody elektryczne ich autorstwa będą łączyć najnowsze technologie z kreatywnością. System, który tworzy Sony, skupia się wokół bezpieczeństwa, rozrywki, informacji oraz zdolności adaptowania się do konkretnych sytuacji.

Można śmiało powiedzieć, że powstanie spółki joint venture będzie kolejny krokiem Hondy w kierunku pełnej elektryfikacji swojej oferty. Japońska firma ogłosiła, że do 2040 roku ma zamiar całkowicie przejść na samochody z napędem elektrycznym. Na realizacje tego celu producent preznaczy zawrotne 40 miliardów dolarów. W ciągu najbliższych ośmiu lat w katalogu Hondy pojawi się około 30 nowych pojazdów elektrycznych. Pomoc w tworzeniu kolejnych projektów ze strony Sony zdecydowanie pozytywnie wpływa na dalekosiężne plany przedsiębiorstwa z Minato.

Źródło: Engadget

Sprawdź najnowsze wpisy