Sony i Honda wspólnie wypuszczą na rynek samochody elektryczne!

Borys Francuz Borys Francuz Newsy

Dwie czołowe firmy w swoich branżach nawiązują ciekawą współpracę! Honda oraz Sony poinformowały dziś świat, że wkrótce wspólnie zabiorą się za tworzenie samochodów elektrycznych. Czego możemy spodziewać się po japońskim duecie?

Nowa siła w biznesie — oto Honda i Sony

Honda i Sony

Obie firmy ogłosiły, że ich wspólne działania mają sprawić, że do 2025 roku będą one sprzedawać w pełni autonomiczne samochody elektryczne. Umowa nie wprowadziła w życie jeszcze nowego podmiotu, ale ma to się wydarzyć do końca tego roku. Plan na działanie firmy jest prosty — Honda zajmie się produkcją bryły pojazdu, a Sony stworzy platformę mobilną. Japończycy chcą wykorzystać doświadczenie producenta samochodów oraz świeże pomysły hegemona branży elektronicznej. Sony może popisać się nowymi rozwiązaniami w kwestii telefonii komórkowej, specjalistycznych czujników oraz informacji i rozrywki.

Zobacz też: Wiedźmin nie dla Rosjan, a S.T.A.L.K.E.R. 2 wstrzymany – branża gier też walczy na swój sposób

Dyrektor generalny Hondy — Toshihiro Mibe w oświadczeniu informującym nas o rozpoczęciu współpracy powiedział:

Mimo tego, że Sony i Honda to firmy bardzo podobne pod względem historycznym i kulturowym, obszary wiedzy technologicznej, którymi zajmujemy się na co dzień, są kompletnie różne. Właśnie dlatego wierzę, że nowa współpraca połączy najmocniejsze strony obu naszych firm i sprawi, że zaoferujemy ogromne pole do popisu dla przyszłości branży.

Honda w kwestii samochodów elektrycznych nie jest zbyt rozwinięta. W zasadzie producent oferuje aktualnie tylko jeden pojazd w pełni elektryczny. Honda E, bo o niej mowa jest produktem rozpoznawalnym w Europie. Jednakże za oceanem ciężko jej się przebić przez ogromną konkurencję.

Jednocześnie Sony na współpracę zapatruje się w sposób bardzo pozytywny. Japończycy chcą wypełnić świat elektrycznej motoryzacji kreatywnością oraz technologią. Firma w oświadczeniu wspomniała, że ich celem jest stworzenie systemu, który będzie bezpieczny, rozrywkowy oraz przede wszystkim przystępny. Sony ma już jednak doświadczenie w branży motoryzacyjnej — na początku tego roku Japończycy zaprezentowali światu dwa samochody koncepcyjne Vision-S EV oraz Vision-S 02.

Źródło: Engadget

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy