ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Lincoln odsłania karty — oto koncepcyjny elektryczny SUV

Autor: Borys Francuz Kategoria: Motoryzacja

O tym, że marka Lincoln przedstawi swój koncepcyjny samochód elektryczny, informowaliśmy Was już dwa tygodnie temu. Wówczas amerykańska firma zapowiedziała powstanie nowego pojazdu, który zostanie oficjalnie zaprezentowany 20 kwietnia.

Lincoln Star to niesamowicie futurystyczny SUV

Lincoln Star

Marka Lincoln w końcu oficjalnie pokazała, jak będzie wyglądać ich najnowszy produkt. Star to koncepcyjny samochód elektryczny, który poniekąd ma być kamieniem milowym dla całej firmy. Nowy SUV będzie wskazywać drogę, którą w ciągu najbliższych kilku lat ma podążać Lincoln, czyli marka należąca do koncernu Ford Motor Company. Poniżej znajdziecie post, w którym amerykańska firma motoryzacyjna przedstawiła koncepcyjny model Star.

Zobacz też: Ile autobusów elektrycznych jeździ w polskich miastach? Znamy szczegółowe dane

Jak sami widzicie, projekt jest nadzwyczaj futurystyczny i imponujący. Koncepcyjny samochód wyposażony jest we wszystkie najnowsze technologie. Dla przykładu — zewnętrznie podświetlane elementy drzwi, maskę wykonaną ze szkła elektrochromatycznego czy chociażby części nadwozia stworzone za pomocą druku 3D. Lincoln Star przede wszystkim skupia się na komforcie oraz luksusie podróżowania. W środku pojazdu znajdziemy liczne monitory, wygodne fotele, ale także nawet dedykowane mgiełki zapachowe, które unoszą się wewnątrz samochodu.

W związku z tym, że wciąż nie jest to jeszcze oficjalny model, a jedynie koncepcyjny nie poznaliśmy żadnych danych dotyczących osiągów Lincoln Star. Warto zaznaczyć, że najnowszy samochód ma pełnić także funkcję marketingową. Amerykański producent planuje wprowadzić na rynek cztery pełnoprawne pojazdy elektryczne do końca 2026 roku. Kolejnym celem firmy jest sprawienie, że w ciągu kilku najbliższych lat ponad połowa samochodów znajdujących się w jego ofercie będzie „elektrykami”.

Lincoln, który jest bardzo renomowaną marką, w szczególności na rynku amerykańskim to kolejna firma, która decyduje się na pełne przejście z produkcji samochodów z silnikami spalinowymi na te z napędem elektrycznym. Wpływ na kierunek, w którym od dziś podążać będzie Lincoln na pewno miał także Ford Motor Company, który również ma w planach całkowitą elektryfikację swojego katalogu sprzedażowego.

Źródło: Engadget

Sprawdź najnowsze wpisy