ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
tankowanie automatyczne płatności

Pay by plate trafi na Circle K – automatyczne płatności także w naszym kraju (aktualizacja)

Autor: Bartosz Szczygielski Kategoria: Motoryzacja

Stacje benzynowe Circle K w Dani oraz Szwecji mogą już korzystać z Pay by plate, czyli niejako automatycznych płatności. Chodzi o nowy rodzaj systemu, który może znacznie ułatwić proces tankowania pojazdów. Może nie tyle ułatwić, bo tankowanie nie należy do trudnych czynności, ale nowy system znacznie ten proces przyśpieszy. Trzeba będzie tylko zarejestrować nasz pojazd, a tankowanie stanie się na wybranych stacjach o wiele szybsze.

Tankowanie na Circle K będzie szybsze – automatyczne płatności coraz bliżej Polski

Circle K pay by plate

Często proces tankowania pojazdów zajmuje sporo czasu, ale nie ze względu na kolejki do dystrybutorów, ale już te wewnątrz stacji. Zapewne każdy choć raz spotkał się z sytuacją, że musiał sporo czekać na obsługę, gdyż ta zajęta była np. robieniem hot-dogów. Istnieją już metody, które trochę to ułatwiają (np. kody QR), ale Circle K ma trochę inny pomysł. Ten działa już w Szwecji, a ostatnio zaczął także w Danii. Jak dowiedział się serwis Cashless, nowa metoda płatności ma być już wdrażana w Polsce, choć nie wiadomo kiedy dokładnie się pojawi na stacjach.

Nowa metoda płatności za tankowanie będzie opierała się na naszych tablicach rejestracyjnych. Trzeba będzie wcześniej ściągnąć aplikację Easy Fuel, gdzie będzie rejestrowało się pojazd. Tam podamy dane pojazdu, podepniemy kartę płatniczą i zapewne trzeba będzie też udostępnić naszą lokalizację. Po przejściu tego procesu na stacji Circle K podjedziemy pod specjalne bramki, a kamery odczytają nasze tablice rejestracyjne i zostaniemy wpuszczeni na stanowisko. Po tankowaniu będzie można swobodnie odjechać, a płatność zostanie pobrana automatycznie.

Zobacz też: W Lublinie podczas jazdy zapaliła się hulajnoga elektryczna.

Sam proces wydaje się banalnie prosty, choć nie każdy będzie chciał podawać swoje dane w kolejnej aplikacji. Co nie zmienia tego, że dla wielu kierowców może to być spore ułatwienie, a już na pewno dla motocyklistów. Teraz tylko czekać na wprowadzenie tego w Polsce.

Aktualizacja – stanowisko Circle K

Otrzymaliśmy od Circle K informację o tym, że rozwiązanie jest obecnie analizowane i dopiero wtedy zostaną podjęte dalsze działania.

W Polsce obecnie przyglądamy się rozwiązaniu Pay by Plate, analizujemy dane i informacje, które otrzymujemy z duńskiego rynku. Na ich podstawie podejmiemy odpowiednią decyzję co do uruchomienia usługi w naszym kraju.

Biuro prasowe Circle K w Polsce

Źródło: Cashless / Nowy Marketing

Sprawdź najnowsze wpisy