Groźny wirus opanował świat. Tylko starania najtęższych umysłów świata oraz odpowiedzialne podejście obywateli może zminimalizować straty w ludziach. Sama choroba jednak nie śpi i zbiera przy tym żniwo śmierci. Dzięki Tobie losy tej walki mogą się jednak odwrócić. Pomóż ocalić świat! — Tak właśnie prezentuje się fabuła nowego dodatku do Plague Inc., czyli The Cure. Brzmi on jednak dziwnie znajomo. Jednak to dlatego, że powstał on właśnie z myślą o obecnych wydarzeniach.

Plague Inc. The Cure

Plague Inc. The Cure

Zapowiedziana w marcu aktualizacja The Cure do gry Plague Inc. jest już dostępna na iOS i Androida. Nowy tryb odwraca zasady gry do góry nogami. Tym razem, zamiast rozwijać groźny patogen tak, aby wybił on całą ludzkość, musimy go powstrzymać. To natomiast okazuje się równie trudnym zadaniem. Twórca gry Ndemic Creations współpracował z ekspertami z takich organizacji jak Światowa Organizacja Zdrowia i Global Outbreak Alert i Response Network. Wszystko to, aby uczynić ten tryb realistycznym odzwierciedleniem pracy, która zmierza do powstrzymania globalnej pandemii. Mimo to warto podkreślić, że twórcy gry podkreślają, że Plague Inc. nie jest naukową symulacją. 

Zobacz też: Portfel MagSafe zbiera pierwsze opinie i recenzje – oto jego wady i zalety

Mimo to naukowcy wierzą, że The Cure będzie pomocnym narzędziem do nauki zasad bezpieczeństwa i procesów pandemii.

Gry takie jak Plague Inc. The Cure stanowią niezwykle ważne medium dla edukacji i świadomości społecznej, które może być wykorzystane do pokazania światu kroków niezbędnych do rozwiązania podobnych globalnych zagrożeń dla zdrowia i ich złożoności.

— powiedział Richard Hatchett, dyrektor generalny Koalicji na rzecz innowacji w zakresie gotowości na wypadek epidemii (CEPI). 

Gra wraz z nowym trybem ma być darmowa do momentu, aż pandemia COVID-19 znajdzie się pod kontrolą. Aktualizacja jest już dostępna dla smartfonów z Androidem i iOS i trafi na PC i konsole już wkrótce. Warto przy tym zauważyć, że nie obsługuje ona języka polskiego. Daje to dość dziwny efekt, ponieważ teksty obecne w standardowym trybie są przetłumaczone.

Źródło: Engadget

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.