Wraz z premierą najnowszych iPhone’ów, Apple zaprezentowało akcesoria dedykowane tym smartfonom. Wśród nich jest portfel MagSafe – liczne opinie i recenzje na temat tego dodatku pojawiły się już w sieci. Można z nich wywnioskować, jakie wady i zalety ma produkt Apple.

Portfel MagSafe – jak opisuje go producent?

Apple zapewnia na swojej stronie internetowej, że skórzany portfel MagSafe został zaprojektowany tak, by zachwycać swoją funkcjonalnością, jak i budową. Założenie jest proste: użytkownik ma mieć możliwość posiadania przy sobie kart płatniczych i dokumentów bez konieczności noszenia osobnego portfela. Portfel MagSafe dzięki wbudowanym magnesom przylgnie do obudowy naszego smartfona. Apple twierdzi również, że produkt jest wykonany ze specjalnie garbowanej i barwionej skóry włoskiej, a dzięki ekranowaniu nasze karty kredytowe są bezpieczne.

Zamawiając skórzany portfel MagSafe, możemy wybrać jeden z czterech wariantów kolorystycznych:

  • Bałtycki błękit
  • Kalifornijski mak
  • Naturalny brąz
  • Czarny

Za portfel MagSafe trzeba jednak sporo zapłacić. W Polsce jego cena wynosi 299 zł, a mówimy przecież o bardzo prostym i niewielkim etui na karty, które wyróżnia się jedynie wbudowanymi magnesami.

Portfel MagSafe – opinie użytkowników i recenzentów

W ostatnich dniach w sieci pojawiło się wiele materiałów wideo, w których użytkownicy i recenzenci magnetycznego portfela od Apple sprawdzili, jak spisuje się to akcesorium. Wiele wniosków powtarza się w różnych filmach. Co spodobało się osobom testującym produkt Apple, a co nie?

Opinie użytkowników wskazują, że portfel MagSafe ma bardzo ograniczoną pojemność

Niektórzy z nas mają kilka kart płatniczych. Do tego dochodzi dowód osobisty, prawo jazdy, karty z programów lojalnościowych w sklepach i nie tylko. Oczywiście, nie zawsze nosimy przy sobie wszystkie karty i dokumenty, ale wiele osób ma problem, by pomieścić je nawet w klasycznym portfelu. Tymczasem, jak przyznaje Apple, skórzany portfel mieści nawet trzy karty. Bardziej właściwe byłoby zamienienie tu słowa nawet na tylko. Trzy karty to absolutne maksimum tego, co produkt Apple jest w stanie pomieścić. Tim Schofield w swojej recenzji portfela MagSafe pokazał, że nie ma mowy o wciśnięciu choćby jednej karty więcej. Możecie zobaczyć to na powyższym nagraniu.

Karty w portfelu na szczęście trzymają się dobrze…

Pierwsze recenzje magnetycznego portfela od Apple pokazują, że karty dobrze się w nim trzymają. Obracanie skórzanego etui do góry nogami czy potrząsanie nim nie powoduje wypadania kart, niezależnie od tego, ile jest ich w środku. Jon Imperial w swoim materiale o portfelu MagSafe na kanale YouTube zademonstrował, jak skutecznie etui chroni karty przed przypadkowym wyślizgnięciem się.

… ale siła połączenia samego portfela z obudową iPhone’a to już kwestia dyskusyjna

Twórca z kanału Shervin Shares – Wellness Technology porównał magnetyczne połączenie między iPhonem a portfelem MagSafe z tym, które ma miejsce przy przyłożeniu do smartfona ładowarki MagSafe. Skórzane etui od Apple przylega znacznie słabiej i bez problemu można je przesuwać. Pojawia się uzasadniona obawa, jak portfel zachowa się podczas wkładania i wyjmowania telefonu z kieszeni, czy nie odpadnie od obudowy. Powyższe nagranie pokazuje, że taka sytuacja jest możliwa. Zdania na ten temat wśród recenzentów są jednak podzielone. Wspomniany już Jon Imperial twierdzi, że rozwiązanie Apple jest całkiem bezpieczne. Wielokrotnie chował on i wyjmował z kieszeni telefon i tylko raz skórzane etui zostało mu w ręce. Wiele może zależeć od tego, jakie spodnie mamy na sobie i w jaki sposób chwycimy telefon. Niektórzy podejrzewają też, że magnesy w niektórych egzemplarzach portfela MagSafe mogą być słabsze niż w innych.

Mocna opinia na temat portfela MagSafe od recenzenta z Polski

Swoją opinią na temat skórzanego etui na karty od Apple podzielił się też Mateusz Krawczyk. To znany YouTuber, którego materiały skupiają się na produktach giganta z Cupertino i trudno zarzucić mu jakąkolwiek niechęć czy sceptycyzm do tej firmy. Twórca przyznał jednak, że to najgorszy produkt z gamy akcesoriów od Apple, jaki kiedykolwiek kupił. YouTuber zwraca uwagę m.in. na to, jak łatwo jest zgubić skórzane etui oraz na wysoką cenę produktu.

Czytaj także: Jedna aplikacja dla iOS i MacOS? Niedoczekanie!

Portfel MagSafe ma swoje mocne strony, ale do ideału mu daleko

Skórzany portfel od Apple nie zbiera negatywnych opinii za jakość wykonania. Można domniemywać, że cechuje go wysoka trwałość, choć jest na rynku zbyt krótko, by móc to jednoznacznie potwierdzić. Etui dobrze trzyma karty i jeśli ktoś potrzebuje wziąć z domu tylko jedną, dwie lub trzy karty, to nie musi brać osobnego, dużego portfela. Apple jednak dosyć wysoko wyceniło swój produkt, a siła połączenia między portfelem a smartfonem może budzić wątpliwości.

źródło: opracowanie własne, zdjęcie główne: apple.com

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Mateusz Nowak

Student dziennikarstwa i komunikacji społecznej, interesują go nowe technologie, a także kwestie społeczne i polityczne. W wolnym czasie czyta, słucha muzyki (głównie hip-hop) lub ćwiczy na siłowni.