aktualizacja Plague Inc.

Aktualizacja Plague Inc. pomoże uratować świat – dosłownie

Bartosz Szczygielski Bartosz Szczygielski Gry

Aktualizacja Plague Inc., czyli bardzo popularnej ostatnio gry o pandemii na świecie, przyniesie nieoczekiwany zwrot. Tym razem zadaniem graczy będzie powstrzymanie epidemii, a nie pracowanie nad tym, żeby ta się rozszerzała po całym wirtualnym świecie. Trzeba przyznać, że to bardzo dobry ruch ze strony producenta, ale to nie wszystko, co przygotował w związku z sytuacją na świecie.

aktualizacja Plague Inc.
Fot. Plague Inc.

Takiego zbiegu okoliczność prawdopodobnie nikt się nie spodziewał, a już na pewno nie twórcy Plague Inc. Przyznał to sam James Vaughan, czyli pomysłodawca produkcji, który opublikował wpis na blogu gry. Sam tytuł zyskał ogromną popularność ostatnimi czasy, ale wraz z pogarszającą się sytuacją na świecie, zainteresowanie zaczęło maleć. Teraz sytuacja może się odwrócić.

Aktualizacja Plague Inc. przynosi zmiany

Aktualizacja Plague Inc., która nie ma jeszcze niestety konkretnej daty premiery, przyniesie ogromne zmiany w grze. Gracze będą mogli bowiem przeciwdziałać wirusowi i spróbować powstrzymać globalną katastrofę. To odpowiedź na to, co właśnie dzieje się na świecie. Trzeba przyznać, że to genialny ruch ze strony Ndemic Creations. W końcu w sytuacji, kiedy większość osób siedzi w domach i zastanawia się, jak długo to jeszcze potrwa, ratowanie świata może być dla nich ciekawszym zajęciem, niż jego zarażanie.

Zobacz też: Gwint w końcu pojawił się na Androidzie

Miejmy nadzieję, że nowy tryb pojawi się szybko i pozwoli graczom na to, by poczuli się odrobinę lepiej, kiedy będą ratowali wirtualny świat przed zagrożeniem. Jednak Ndemic Creations zrobił coś jeszcze, co pomoże w rzeczywistej walce z koronawirusem. Otóż firma zdecydowała się przeznaczyć 250 tysięcy dolarów, czyli ponad 1 milion złotych, dla organizacji WHO oraz CEPI. Widać więc, ze Ndemic Creations podeszło do całej sprawy z rozwagą. Ich działania mogą faktycznie pomóc w tym, co dzieje się obecnie praktycznie na całym świecie. Oby więcej takich inicjatyw!

Źródło: Plague Inc.

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy