Społeczność EVE Online jest ogromna, rozciągająca się na cały świat i dość… specyficzna. Jednak w 2020 roku ich pasja została zwrócona w stronę znacznie bardziej produktywnych celów. We współpracy z naukowcami z McGill University, ponad 171 tysięcy graczy EVE przyczyniło się do badań nad Covid-19. Dzięki temu gracze w znacznym stopniu pomogli w poznaniu tego zagrożenia i podjęcia walki z nim.

EVE Online w walce z COVID-19

EVE Online w walce z COVID-19

Jeśli zastanawiacie się, w jaki sposób granie w grę może mieć jakikolwiek zauważalny wpływ na walkę z Covid-19, omówmy to szczegółowo. Wykonując specjalne zadania w grze i minigrach, gracze mogą kategoryzować komórki i pomagać badaczom lepiej zrozumieć wirusa i sposób, w jaki atakuje on ludzki układ odpornościowy. Nie potrzeba tu specjalistycznej wiedzy ani zaplecza naukowego. Samouczek w grze wyjaśnia wszystko, co musimy wiedzieć. Wkład w ten wysiłek prowadzi do różnych nagród w grze, a także do wyższego rankingu Project Discovery. Do tej pory, 171 tysięcy wspomnianych wcześniej graczy wykonało ponad 47 milionów zadań.

Zobacz też: Pamięć i procesor w jednej strukturze – EPFL stworzyło wyjątkowy komputer

To odpowiada około 36 latom kategoryzacji komórek. Są to zdumiewające wyniki, które pokazują, że gracze są gotowi połączyć się dla wspólnego dobra, gdy mają taką możliwość. Wielu graczy z radością wzięło w niej udział, ponieważ minigrysy dały im sposób na lepsze zrozumienie badań naukowych. I to bez konieczności posiadania specjalistycznej wiedzy. Co więcej, byli oni w stanie pomóc z komfortu własnego domu, więc wszelkie trudności, jakie mógł spowodować osobisty wolontariat, nie zostały tutaj uwzględnione. Jak widać, można ratować świat i grać w gry jednocześnie, a także świetnie się przy tym bawić. Chociaż warto pamiętać, że EVE Online to chyba jedyna w swoim rodzaju społeczność graczy.

Źródło: TechSpot

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.