Rainbow Six Siege zdecydowanie nie jest jedną z najpopularniejszych gier sieciowych. Jednak mimo to zebrał wokół siebie grono wiernych fanów, dzięki czemu producent nadal wspiera ten tytuł i nie pozwala się im nudzić. Darmowy weekend to dla twórców szansa zwiększenie liczby graczy. Bowiem zawsze istnieje szansa na to, że po jego zakończeniu część osób zdecyduje się na zakup gry. Szczególnie że jej cena została znacząco obniżona na kilka dni.

Darmowy weekend z Rainbow Six Siege wystartuje na PC, Xboxie One oraz PlayStation 4

Na początek warto wspomnieć, że gra pojawiła się na rynku prawie 5 lat temu. W 2020 jest już naprawdę dopracowana, a wierzcie mi – było co poprawiać. W tym momencie nie ma już absolutnie żadnych błędów psujących zabawę, tak jak miało to miejsce zaraz po premierze. Darmowy weekend z Raibow Six Siege oznacza więc dla wszystkich zainteresowanych obcowanie z naprawdę dopracowaną strzelanką sieciową. Tym, co wyróżnia ten tytuł, jest sposób, w jaki rozgrywane są mecze. Każdy z nich odbywa się na niewielkiej mapie, a celem jest nie tylko eliminacja przeciwników, ale także odbicie zakładnika lub rozbrojenie bomby. Przeciwnicy się nie odradzają. Dzięki temu potyczki są krótkie, ale zarazem bardzo dynamiczne. Oczywiście w tego typu produkcję warto grać ze znajomymi i korzystać z czatu głosowego, jednak samotne wilki także sobie poradzą. Poświęcając trochę czasu na poznanie map i możliwości dotarcia do celu można bez problemu domyślić się, co planują towarzysze.

Zobacz także: Overcooked za darmo w Epic Games Store

Bardzo fajnie, że darmowy weekend z Rainbow Six Siege odbędzie się na wielu platformach. Posiadacze pecetów nie będą zazdrościli konsolowcom i odwrotnie. Wystartuje on już w czwartek, 11 czerwca i potrwa aż do poniedziałku. Osoby posiadające komputery PC muszą zainstalować platformę Uplay, aby pobrać i uruchomić grę. Konsolowcy pobiorą grę bezpośrednio ze sklepu. Wersja dla konsoli Sony znajduje się naturalnie w PS Store a dla Xboxa w sklepie Microsoftu.

Źródło: Ubisoft, PC Gamer, PS Store, Microsoft Store

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Arkadiusz Stec

Śledzi rynek smartfonów, komputerów oraz gier na wszystkie platformy. Mniej lub więcej, ale zawsze o czymś pisał. Jeżeli nie o grach, to o smartfonach. Wylewał także siódme poty na forach poświęconych konsolom w Polsce. Jego pierwszym Androidem w kieszeni był Cupcake i od tamtej pory jedynie raz romansował z iOS.