Firma Team 17 znana jest przede wszystkim z kultowej serii Worms. Na szczęście wydała nie tylko wiele gier o robakach. Ma także w swoim dorobku kilka innych interesujących produkcji. Jednym z nich jest niewątpliwie Overcooked, który w tym tygodniu możemy pobrać zupełnie za darmo z Epic Games Store. Warto zainteresować się tą grą. To niezwykle wciągająca zręcznościówka, która zapewni kilka godzin świetnej zabawy.

Dostępny za darmo Overcooked otrzymał bardzo wysokie oceny

Overcooked miał swoją premierę 3 sierpnia 2016 roku i bardzo szybko zyskał popularność. W dużym uproszczeniu jest to symulator gotowania. Gracz wcielający się w kucharza ma zadanie uczestniczyć w przygotowywaniu coraz bardziej skomplikowanych dań. Ogromną rolę odgrywa tutaj czas, którego zawsze wydaje się zbyt mało. Aby nie było zbyt łatwo, twórcy przygotowali sporo przeszkód, aby urozmaicić rozgrywkę. W zależności od poziomu możemy trafić na szczury podkradające nasze składniki, pękającą podłogę lub śliski lód. Nie trudno także o pożar. Na ugaszenie go tracimy czas, który moglibyśmy wykorzystać na coś innego. Jeżeli szukacie jakiegoś zręcznościowego i dostępnego za darmo tytułu, to Overcooked was nie zawiedzie. Średnia ocen w serwisie Metacritic wynosi 81/100 a ukończenie jej zajmuje około 8 godzin.

Zobacz także: Epic Games Store na Androida i iOS – co to oznacza dla Sklepu Play?

Overcooked można pobrać za darmo z Epic Games Store do czwartku, 11 czerwca. Promocja zakończy się o godzinie 17:00. Aby dodać omawianą zręcznościówkę do swojej biblioteki, należy tradycyjnie udać się na podstronę gry i kliknąć specjalnie przeznaczony do tego przycisk. Jeżeli gra wam się spodoba, to warto mieć na uwadze, że doczekała się kontynuacji. Jednak Overcooked 2 nie jest dostępny za darmo i nie znajdziecie go w Epic Games Store. Obecnie można go kupić na platformie Steam za niecałe 90 złotych.

Źródło: Team 17, Epic Games Store, Metacritic, How Long To Beat

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Arkadiusz Stec

Śledzi rynek smartfonów, komputerów oraz gier na wszystkie platformy. Mniej lub więcej, ale zawsze o czymś pisał. Jeżeli nie o grach, to o smartfonach. Wylewał także siódme poty na forach poświęconych konsolom w Polsce. Jego pierwszym Androidem w kieszeni był Cupcake i od tamtej pory jedynie raz romansował z iOS.