Seria Couter Strike istnieje na rynku od ponad 20 lat. O ile co jakiś czas pojawia się na rynku jakiś shooter, to jego zasady odbiegają od tego, do czego przyzwyczaiła nas gra studia Valve. Z kolei jeżeli ktoś postanowi stworzyć produkt będący bezpośrednią alternatywą, szybko przekonuje się, że CS jest królem i ciężko będzie strącić go z tronu. Teraz swoich sił spróbuje Riot. Tak, ten Riot od League of Legends. Czy Valorant będzie w stanie zagrozić pozycji CS-a?

Valorant będzie alternatywą dla Counter-Strike choć trochę się od niego różni

Kilka miesięcy temu, podczas dziesiątych urodzin League of Legends firma Riot poinformowała, że przygotowuje grę o nazwie Project A. Teraz nazwę zmieniono na Valorant. Ten taktyczny shooter ma stawiać na współpracę między graczami i to właśnie ona ma zapewnić zwycięstwo. Na mapie wylądują dwie drużyny, każda złożona z pięciu graczy. Ci zaś będą mieli oczywiście możliwość wybrania arsenału, z jakim staną do boju. Dodatkowo jednak pojawią się klasy postaci znane z takich tytułów jak Overwatch czy Paladins. Każda z nich będzie posiadała unikalne zdolności pomagające w walce i niejednokrotnie to właśnie one, a nie celny headshot zdecydują, która z drużyn wygra.

Czy Counter-Strike powinien bać się alternatywnego konkurenta?

Mecze mają być bardzo szybkie i podzielone na 24 rundy. Zwycięży drużyna, która wygra trzynaście takich krótkich potyczek. Pomysł jest dość ciekawy, ale oczywiście zobaczymy, jak to będzie wyglądało w praktyce. Optymizmem napawają jednak dwie rzeczy. Po pierwsze Riot ma pieniądze i sztab ludzi potrafiących stworzyć hit. Po drugie do sprawdzenia gry zaproszono Pana o nazwisku Henry Greer, znanego również jako HenryG. To były profesjonalny gracz w Counter-Strike. Jego wiedza i doświadczenie na pewno pomogą twórcom stworzyć grę z potencjałem e-sportowym. Produkcja będzie darmowa, a jej premiera na PC ma się odbyć już latem tego roku. Nie wiadomo, czy Valorant pojawi się na konsolach obecnej lub przyszłej generacji. Zapewne w nadchodzących miesiącach Riot będzie się dzielił ze światem większą ilością informacji.

Zobacz także: Rozgrywka z Baldur’s Gate 3 – wygląda to dziwnie znajomo

Źródło: Riot, Engadget, GamesRadar

    Google News
    Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
    Obserwuj

    Arkadiusz Stec

    Śledzi rynek smartfonów, komputerów oraz gier na wszystkie platformy. Mniej lub więcej, ale zawsze o czymś pisał. Jeżeli nie o grach, to o smartfonach. Wylewał także siódme poty na forach poświęconych konsolom w Polsce. Jego pierwszym Androidem w kieszeni był Cupcake i od tamtej pory jedynie raz romansował z iOS.