Cavedroid – zabijacz czasu

Filip Stachowicz Filip Stachowicz Gry

W dzisiejszym świecie, smartfon pełni nie tylko funkcje użytkowe, ale także rozrywkowe. Obok obsługi filmów w rozdzielczości HD, czy odtwarzania muzyki na wysokim poziomie, od nowoczesnych urządzeń wymaga się także świetnej obsługi gier 3D. Jedną z mniej zaawansowanych graficznie gier tego typu dostępnych w Android Market jest Cavedroid, który zostanie naszym dzisiejszym bohaterem. 
 

Po ściągnięciu, zainstalowaniu i uruchomieniu aplikacji naszym oczom ukaże się bardzo proste menu w orientacji horyzontalnej (orientacja wertykalna nie jest dostępna). 6 wirtualnych guzików, które znajdziemy w głównym menu gry, to:

 • Tilt Mode – tryb gry, w którym „wężem” sterujemy za pomocą przechylania telefonu w górę i w dół 
 • Classic Mode – tryb gry, w którym sterujemy za pośrednictwem dotyku ekranu lub guzików fizycznych (np. Trackballa w G1)
 • Two-way Tilt Mode – tryb gry, w którym sterujemy przechylając telefon w 4 strony (góra, dół, lewa, prawa). 
 • High Scores – przenosi do najlepszych wyników 
 • Settings – ustawienia gry 
 • Website – przenosi na stronę dewelopera 


Gra posiada bardzo rozbudowane (jak na tak prostą aplikację) możliwości konfiguracji. Wśród ustawień znajdziemy:

 • Odwrócenie nachylenia poziomego
 • Odwrócenie nachylenia pionowego
 • Włączenie mgły
 • Włączenie ostrzeżeń przed potencjalnym wypadkiem
 • Zmniejszenie „głębi” tunelu (przydatne dla mniej zaawansowanych smartfonów)
 • Tunel „siatkowy” (złożony tylko z siatki, bez wypełnienia pół między liniami)


Przed pierwszą grą warto zapoznać się z najlepszymi wynikami, aby orientować się, jakie wymogi trzeba spełnić, żeby znaleźć się wśród najlepszych graczy. W tym celu wchodzimy do „High Scores”, gdzie znajdziemy podział na 3 typy gry. Najlepsze wyniki we wszystkich trzech kategoriach oscylują w okolicach 25,000 punktów, dlatego też, trzeba być naprawdę dobrym graczem, aby znaleźć się na liście najlepszych wyników. 

Po dopasowaniu ustawień według swoich upodobań (albo według upodobań naszego smartfona :>) i zapoznaniu się z najlepszymi wynikami można przystąpić do gry. Cała idea Cavedroid jest banalnie prosta i polega na przeleceniu jak największej odległości „wężem”. Im większą drogę pokonamy naszym potworem, tym lepszy będzie wynik, który osiągnęliśmy. Dodatkowe punkty można zdobyć gromadząc po drodze niewielkie, seledynowe pudełka, która wzbogacą nasze konto o 200 punktów. Wraz ze wzrostem naszego wyniku zwiększy się różnica poziomów tunelu i ilość fioletowych „belek”, które musimy omijać. 

Po przebyciu jak najdalszego dystansu, prędzej, czy później przyjdzie nam zderzyć się ze ścianą tunelu lub długą fioletową „belką”, w ten sposób kończymy naszą rozgrywkę. Tuż po kontakcie z obieketem, na naszym ekranie pojawią się następujący obraz. 

 
 
Poniżej informacji o zderzeniu znajdziemy wynik, który osiągnęliśmy w tej rozgrywce, jak i najlepszy, który udało się nam osiągnąć w ciągu całej naszej przygody z Cavedroidem. Przyciski umieszczone pod tymi danymi umożliwiają nam powtórzenie gry, umieszczenie naszego wyniku w tabeli, cofnięcie się do menu głównego oraz podzielenie się z autorem swoją opinią o produkcie.  

W tym miejscu kończy się nasza wyjątkowo krótka przygoda z tą wyjątkowo prostą i przyjemną grą. Wszystkim graczom życzymy jak najlepszych wyników i jak najwięcej zbędnego czasu spędzonego z Cavedroidem. Pora na tradycyjne wyszczególnienie plusów i minusów, które znajdziecie poniżej.

PLUSY: 
Prosty i przyjemny interfejs
Wysoka grywalność
Całkiem rozbudowane opcje

MINUSY:
Brak orientacji wertykalnej
Nieproporcjonalnie rosnący poziom trudności
Brak trybu mutliplayer

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy