Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra już swój 32. coroczny finał! Ten odbędzie się dokładnie 28 stycznia 2024 r., w niedzielę, z imprezami towarzyszącymi wydarzeniu w całej Polsce. Tym razem fundacja Jurka Owsiaka zamierza zakupić sprzęt do diagnozowania, monitorowania i rehabilitacji chorób płuc pacjentów na oddziałach pulmonologicznych dla dzieci i dorosłych.
Powyższy cel to również konsekwencja pandemii COVID-19, która pogorszyła stan układu oddechowego u wielu osób, często w nieodwracalny sposób. Dlatego też postanowiliśmy przypomnieć o sposobach, w jakie najwygodniej możecie wesprzeć działania najbardziej wiarygodnej fundacji w Polsce.
Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, 32. Finał — Spis treści
Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Jak wpłacić bezpośrednio pieniądze na konto fundacji?
Zacznijmy od nowoczesnych sposobów, czyli BLIK lub przelewu online. Wchodzimy na oficjalną stronę wpłat na WOŚP, wybieramy kwotę, wpisujemy nasze imię i akceptujemy regulamin. Następnie możemy wybrać, czy chcemy skorzystać z BLIK, czy może dokonamy płatności za pośrednictwem naszego banku online. Jeżeli Waszego banku na liście nie widać, warto kliknąć innego operatora płatności (PayPal, PayU lub Polcard). Mój Bank Spółdzielczy był pod zakładką PayU, więc czasami trzeba intensywniej poszukać.
Nieco bardziej tradycyjną metodą wsparcia WOŚP jest oczywiście bezpośredni przelew. Chcąc dołożyć się do wyniku 32. Finału, należy wykonać przelew na dowolną kwotę na numer konta 34 1140 1010 0000 5244 4400 1132, z poziomu Waszej ulubionej aplikacji bankowej.
Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy przyjmuje też wsparcie poprzez SMS-y Premium. Wystarczy wysłać wiadomość o treści SERCE na numer 75565. Koszt wysłania takiej wiadomości to 6,15 złotych. Operatorzy GSM przekazują przychód z tych wiadomości na rzecz WOŚP, więc mamy pewność, że 5 złotych netto (reszta to podatek VAT) trafi rzeczywiście na konto fundacji.
Najbardziej klasyczną metodą wsparcia WOŚP jest oczywiście wrzucenie gotówki do jednej z tysięcy charakterystycznych puszek, jakie znajdziecie m.in. w sklepach sieci Lidl, Żabka, czy też bezpośrednio u wolontariuszy chodzących po miastach, miasteczkach i wsiach. Każdy z nich nosi unikatowy identyfikator, więc z pewnością nie wpłacicie pieniędzy żadnemu oszustowi.
Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy to również niecodzienne licytacje
Jeżeli planujecie wydać na działania fundacji WOŚP więcej niż przeciętny Polak, świetnym sposobem jest licytacja jednej z wyjątkowych aukcji WOŚP na Allegro, takich jak dożywotni dostęp do systemu nawigacyjnego Yanosik. To jednak zaledwie przykład. Możecie wylicytować niezwykle unikatowe przedmioty, spędzić czas z ulubionymi celebrytami i przeżyć niezapomniane doświadczenia.
Oczywiście, w tych najbardziej rozchwytywanych aukcjach, kwoty sięgają już dziesiątek tysięcy złotych. Istnieje jednak znacznie więcej popularnych licytacji, w których wygrana jest osiągalna dla „zwykłego Kowalskiego”. Allegro przekazuje całą kwotę na rzecz WOŚP, więc niezależnie od wygranej lub przegranej, sam udział w licytacji już podbija aukcję i sprawia, że fundacja będzie mieć więcej pieniędzy na zakup sprzętu medycznego. Oczywiście, jeżeli Was nie stać na ewentualną wygraną, nie licytujcie przedmiotu. Szkoda stresu dla Was, pomysłodawców aukcji oraz samej fundacji. Wszystkie aukcje znajdziecie na stronie WOŚP na Allegro.
Zdjęcie otwierające: Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy / materiały prasowe
Część odnośników to linki afiliacyjne lub linki do ofert naszych partnerów. Po kliknięciu możesz zapoznać się z ceną i dostępnością wybranego przez nas produktu – nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz niezależność zespołu redakcyjnego.