Auchan
LINKI AFILIACYJNE

Żabka Nano ma konkurencję. Auchan otwiera pierwszy bezobsługowy sklep w Polsce

2 minuty czytania
Komentarze

Auchan Go to nic innego, jak bezpośredni konkurent dla sklepów Żabka Nano — bezobsługowych placówek, do których możemy wejść za pośrednictwem telefonu z dedykowaną aplikacją. Choć francuska korporacja uruchomiła u siebie już taki sklep w 2021 r., po dwóch latach dociera on wreszcie do Polski. Tu oczywiście bez wielkich zaskoczeń, na pierwszy ogień poszła nasza stolica.

Pierwsze Auchan Go otworzyło się w Warszawie

Sytuacja jest o tyle intrygująca, że to nie tylko pierwsze Auchan Go w Polsce, ale też pierwsze Auchan Go otwarte dla wszystkich. W przypadku sklepu umiejscowionego we Francji, korzystać z niego mogą tylko naukowcy oraz studenci Edhec Business School, jak donosi portal Wiadomości Handlowe.

Wróćmy jednak do Polski. Auchan Go znajduje się w Warszawie przy ul. Kasprzaka 29. Znajdziecie go w pasażu usługowo-handlowym Bliska Wola Tower. Sklep jest otwarty 24 godziny na dobę, a w swojej ofercie ma ok. 500 produktów.

A przeważają towary, które można spożyć w biegu lub w biurze (dania gotowe, kanapki, jogurty). Choć większość produktów to marki własne Auchan, znajdą się też i podstawy, dzięki którym przygotujemy posiłki samodzielnie (mięso).

Jak działają zakupy w Auchan Go?

Bardzo podobnie do tego, co doświadczycie wchodząc do Żabka Nano. Drzwi otwieramy przez zeskanowanie karty płatniczej oraz podanie numeru telefonu. Rozmieszczone w sklepie kamery rozpoznają, które towary zabieramy z półki. Po opuszczeniu sklepu paragon przyjdzie na nasz numer telefonu, gdzie zweryfikujemy poprawność zakupów.

Auchan
4 najważniejsze zasady korzystania ze sklepu bezobsługowego (fot. Auchan)

Choć jest to żadna konkurencja dla Żabka Nano, posiadającej w całej Polsce już 60 sklepów (w tym 25 w Warszawie), pierwszy sklep to dobry start dla francuskiej korporacji. Sam miałem już okazję korzystać z bezobsługowego sklepu w Gdańsku i bardzo lubię to doświadczenie (szczególnie że to ciągle świeża technologia i często dostaję rabaty w aplikacji). Także niech powstaje ich więcej — to świetny ratunek, gdy potrzebujemy produktów w nocy, dni wolne lub święta.

zdjęcie główne: Auchan

Część odnośników to linki afiliacyjne lub linki do ofert naszych partnerów. Po kliknięciu możesz zapoznać się z ceną i dostępnością wybranego przez nas produktu – nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz niezależność zespołu redakcyjnego.

Motyw